Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Tiskové zprávy

Školáci (se) učí o klimatu.

Vloženo: 15. 12. 2011

Již dva měsíce probíhá ve 20 školách Zlínského kraje soutěž „Zlínská CO2 liga“, kterou organizuje Centrum Veronica Hostětín. Při soutěži si žáci uvědomí, že všechno souvisí se vším a že i oni osobně mohou přispět k ochraně klimatu. Dozví se, jak souvisí jejich cesta do školy s táním ledovců v Antarktidě, nekvalitní okna ve škole či doma se záplavami v Bangladéši či jak souvisí přehrávání jejich oblíbeného CD s rozšiřováním světových pouští. A samozřejmě se dozví také to, co s tím mohou dělat.

Celá tisková zpráva

Ekomapa poradí jak na jižní Moravě ekologicky a zdravě

Vloženo: 12. 12. 2011

Speciálním vánočním dárkem pro všechny ekologicky vnímavé je jedinečná internetová aplikace Ekomapa Jihomoravského kraje, kterou dnes oficiálně spustil Ekologický institut Veronica. Jde o jedinečnou praktickou navigaci pro všechny, kdo se chtějí seznámit se službami, možnostmi, ale i krásami jižní Moravy, které úzce souvisí s přírodou, zdravým životním stylem a ochranou životního prostředí. Přehledně uspořádaná a průběžně aktualizovaná data na ní vystavená jsou skvělým informačním zdrojem pro širokou veřejnost. Lidé z jednotlivých regionů Jihomoravského kraje mohou informace volně využívat a také mapu dál doplňovat. Ekomapa je bezplatně přístupná on-line na webové adrese www.veronica.cz/ekomapa. ...Víte kde ve vašem okolí hledat nejbližší cykloservis? farmářský trh? sběrný dvůr odpadu? studánku? ekologickou poradnu? slaměný dům? památný strom? Pomůžeme vám praktická ekologická on-line navigace - EKOMAPA.

Celá tisková zpráva

Veřejnosti hrozí, že přijde o službu, která jí pomáhá chránit životní prostředí.

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Sítě ekologických poraden ČR (STEP))
Vloženo: 25. 11. 2011

Brno - Více než deset tisíc občanů využívá ročně konzultace ekologických poraden po celé České republice. Ptají se, jak ušetřit energii, hledají alternativy k chemickým prostředkům běžně používaných v domácnostech, jak mohou zachránit stromy ve svém okolí před vykácením, jak ekologicky třídit odpad. Podobně veřejné instituce konzultují s ekoporadnami, jak se mohou při svém provozu chovat více ekologicky a energeticky úsporně. Nyní reálně hrozí, že lidé o tuto službu přijdou. Shodli se na tom účastnice a účastníci konference „20 let ekoporadenství v ČR", která se konala 24.11. v Brně. Veřejné prostředky, které doposud činily významnou část financování poraden v letošním roce dramaticky klesly a na příští rok s nimi prakticky nelze počítat.

Celá tisková zpráva

Konference 20 let ekoporadenství v České republice, Poradenství pro udržitelnost - výzvy, trendy, témata

Vloženo: 22. 11. 2011

Ve čtvrtek 24. listopadu se v Brně koná konference 20 let ekoporadenství v České republice, Poradenství pro udržitelnost - výzvy, trendy, témata, jejímž cílem je vzájemně sdílet ekoporadenské zkušenosti, poučit se z minulosti a zamyslet se nad budoucností ekoporadenství v České republice. Jedná se také o možnost dozvědět se poznatky ze zahraničí a zasadit poradenství do evropského kontextu. Konference je určena začínajícím i pokročilým poradkyním a poradcům a všem zájemkyním a zájemcům o ekoporadenství z veřejné, akademické i soukromé sféry a z nevládních organizací.

Celá tisková zpráva

Nejlepší domy staví ženy

Vloženo: 13. 11. 2011

Hostětín, 12. 11. 2011 – „Existují ženy, za jejichž prací je řada přelomových úspěchů v oblasti ekologického stavitelství“, shodly se účastnice semináře „Domy žen“ který se konal tento víkend v Hostětíně u příležitosti Mezinárodního dne pasivních domů. Všechny se podílely na vzniku kvalitních českých staveb.

Celá tisková zpráva

Domy žen

Vloženo: 11. 11. 2011

12. listopad 2011, 13–18 hod., Centrum Veronica Hostětín Také jste si nevšimli, kolik výjimečných žen se zajímavým, neopakovatelným či nevysvětlitelným způsobem se zasadilo o to, že i u nás se staví či opravují domy dobře? Ekologický institut Veronica zve na ojedinělé setkání stavitelek, investorek a hybatelek dobrých českých staveb konané u příležitosti Mezinárodního dne pasivních domů a 5. výročí dokončení stavby Centra Veronica Hostětín. Setkání se zúčastní skoro desítka žen různých povolání z Čech i Moravy a představí stavby, o které se zasloužily a které jsou velmi často výjimečné a byly oceněny na různých stavebních fórech. Budou rovněž diskutovat o tom, zda je role ženy při prosazování inovací ve stavebnictví těžká a jak se v ní cítily.

Celá tisková zpráva

Recept na Kocourkův energetický koktejl: vraž do toho 7 Temelínů, 2 zbourané obce a 50 megatun emisí

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Hnutí Duha, Greenpeace, Calla, Ekologický právní servis, CDE)
Vloženo: 8. 9. 2011

Ministerstvo průmyslu připravilo další návrh Státní energetické koncepce České republiky na roky 2011 až 2060. Ekologické organizace považují nový plán ministra Kocourka za tragikomický. V praxi znamenal vybudování naprosto exotické, nekonkurenceschopné podoby energetiky ovládané dominantními firmami, s novými doly na hnědé i černé uhlí a uran a novými jadernými reaktory za humny řady měst a obcí, vysokou energetickou spotřebou a souvisejícím znečištěním.

Celá tisková zpráva

Prestižní plaketu Přírodní zahrada získalo patnáct zahrad v Jihomoravském kraji

Vloženo: 5. 9. 2011

Ideálem přírodních zahradníků je zahrada, kde se nehnojí umělými hnojivy a nepoužívají se chemické postřiky, zato v ní mají svoje místo volně žijící živočichové, plané rostliny i lidé. Ekologický institut Veronica ocenil patnáct majitelů takových zahrad plaketou Přírodní zahrada za jejich spolupráci s přírodou.

Celá tisková zpráva

Brňané poslali primátorovi pozdrav od řeky. Chtějí se koupat v brněnských řekách na více místech.

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Koalice pro řeky a Rezekvítku)
Vloženo: 11. 7. 2011

Brno, 11. 7. 2011 – Kancelář brněnského primátora dnes obdržela pozdrav od lidí, kteří se včera koupali v brněnské Svratce. Koupáním a společným trávením času na břehu řeky se lidé připojili k Mezinárodnímu dni koupání se v řekách - Big Jump. Vyjádřili také svůj zájem o koupání v řece a o kvalitní veřejné prostory navázané na řeky. Primátorovi tedy v pozdravu vzkázali „Škoda, že je v Brně tak málo míst, kde je možné si užít letní pohodu spojenou s koupáním v řece. Shodli jsme se na tom, že bychom moc uvítali možnost se již v příštím roce vykoupat ve skutečném říčním koupališti, které Brnu prozatím chybí.“ Stejný pozdrav lidé adresovali také představitelům státního podniku Povodí Moravy. Pod oba pozdravy se podepsalo okolo 50ti Brňanů a Brňanek.

Celá tisková zpráva

Brňané se ponořili do vln Svratky a poslali primátorovi pozdrav od vody

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Koalice pro řeky, Rezekvítek)
Vloženo: 10. 7. 2011

TISKOVÁ ZPRÁVA Ekologického institutu Veronica, Rezekvítku a Koalice pro řeky Brňané se dnes ponořili do vln Svratky a poslali primátorovi pozdrav od řeky. (Brno, 10. 7. 2011) - Desítky obyvatel Brna a tisíce obyvatel České republiky a Evropy dnes prožili nedělní odpoledne u řeky. Společným koupáním tak dali najevo, že chtějí řeky a jejich břehy využívat ke koupání a setkávání. Brno se tímto připojilo k akci Big Jump, oslavující Evropský den koupání v řekách. Účastníci koupání v brněnské Svratce poslali brněnskému primátorovi i představitelům státního podniku Povodí Moravy společný pozdrav od řeky. Ve svém vzkazu na pohlednici vyjádřili politování nad skutečností, že je v Brně obtížné najít místa, kde by bylo možné si užít letní pohodu spojenou s koupáním v řece. Ke společnému koupání v Brně tento den vyzýval Ekologický institut Veronica, Koalice pro řeky a Rezekvítek.

Celá tisková zpráva

Jihomoravané si vychutnají dvacáté narozeniny Ekologické poradny Veronica

Vloženo: 22. 6. 2011

Ekologická poradna Veronica letos slaví dvacet let svého působení. Pro Jihomoravské připravila od 23. do 29. června „Týden s Veronikou“ nabitý exkurzemi, besedami a praktickými ukázkami, jak se v každodenním životě chovat šetrněji k přírodě. Celý týden završí kulturní PoradnaFEST. Na své si tak přijdou mladí, rodiče, zahrádkáři, ochranáři přírody, či kutilové se zájmem o technické a přitom ekologické finesy.

Celá tisková zpráva

Ledová doba nenastane, zpráva na Novinkách.cz (a v mnoha zahraničních médiích) vychází z překrouceného výkladu původního sdělení

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Klimatické koalice a Centra výzkumu globální změny AV ČR)
Vloženo: 20. 6. 2011

Na internetovém portálu Novinky.cz se v neděli 19. 6. 2011 objevil titulek „Na Zemi začne během deseti let malá doba ledová, zjistili vědci“ [1]. Titulek se však, jako celý článek, nezakládá na pravdě, jelikož čerpá ze špatné interpretace původní vědecké tiskové zprávy. Klimatická koalice a CzechGlobe proto informují o opravdovém sdělení amerických vědeckých týmů.

Celá tisková zpráva

Třináct zahrad v Jihomoravském kraji se pyšní plaketou Přírodní zahrada

Vloženo: 16. 5. 2011

Představte si zahradu, kde se nehnojí umělými hnojivy a nepoužívají se chemické postřiky, zato v ní mají příjemný životní prostor živočichové, rostliny i lidé. Majitelé třinácti takových zahrad v Jihomoravském kraji získali za svůj přístup k přírodě plaketu Přírodní zahrada.

Celá tisková zpráva

Nový praktický rádce poradí, jak chránit životní prostředí v Brně!

Vloženo: 6. 4. 2011

Nevíte, kam odložit nebezpečný odpad? Rádi byste získali informace o kvalitě vody v brněnských koupalištích? Chtěli byste si nakoupit místní a sezónní potraviny, ale nevíte, kde je sehnat? Na tyto otázky a bezpočet dalších odpovídá nová publikace

Celá tisková zpráva

Letos prožilo Hodinu Země čtyřikrát více českých obcí než loni

Vloženo: 27. 3. 2011

Na více než čtyřnásobek poskočil počet měst a obcí České republiky, které se v přidaly k mezinárodního happeningu na podporu ochrany klimatu – Hodině Země. Oproti loňským 34 jich v letošním roce zhaslo o stovku více. Hodinou Země to ale jenom začíná, je

Celá tisková zpráva

Česko zažije černou hodinku, Hodina Země je tu!

Vloženo: 26. 3. 2011

Na dnešní den připadá 5. ročník Hodiny Země, celosvětového happeningu na podporu ochrany klimatu. Po celém světě tak budou od 20:30 do 21:30 zhasínat svá světla města, firmy a lidé, kteří považují změnu klimatu za jeden z nejvážnější problémů současnosti.

Celá tisková zpráva

Stovka českých měst a obcí v sobotu ochutná tmu

Vloženo: 23. 3. 2011

Břeclav, Děčín, Havířov, Liberec, Opava nebo Ústí nad Labem patří ke 100 českých měst, městysů a vesnic, které tuto sobotu na hodinu potemní. Přidají se tak k více než 4700 městům ze 131 států, které se účastní celosvětového happeningu na podporu ochrany

Celá tisková zpráva

POZVANKA Hodina Zeme a Svetovy den vody

Vloženo: 18. 3. 2011

POZVÁNKA Ekologického institutu Veronica Hodina Země a Světový den vody (Brno, 18. 3. 2011) – Celosvětový happening „Hodina Země“ prožije příští sobotu 26. března také Česká republika. Ekologický institut Veronica zajišťující koordinaci akce v Česk

Celá tisková zpráva

Ekomapa Brna na internetu. Poradí cestu, jak se chovat ekologicky.

Vloženo: 14. 3. 2011

Více než pět set tipů na místa a služby pro ekologický příznivý život nabízí nová unikátní internetová Ekomapa Brna - praktický ekologický navigátor, který připravil a dnes oficiálně spustil Ekologický institut Veronica. Mapa zobrazuje např. prodejny biop

Celá tisková zpráva

Nejméně 35 měst a obcí se ponoří do tmy

Vloženo: 8. 3. 2011

Boskovice, Havířov, Kutná Hora, Opava a dalších více než 30 českých měst a obcí se společně s více než 20 firmami do dnešního dne oficiálně přihlásilo k celosvětové akci na ochranu klimatu – Hodině Země 2011. Ta proběhne 26. března od 20:30 h prostřednict

Celá tisková zpráva

Praktický návod jak hospodařit v souladu se zdravím a ochranou klimatu

Vloženo: 21. 2. 2011

Ekologický institut Veronica má k dispozici komplexní přehled praktických rad a opatření přispívajících k šetrnějšímu provozu měst a obcí. Prostřednictvím čtyř vydaných publikací přináší souhrn praktických příkladů a řešení vedoucí ke snižování emisí CO2

Celá tisková zpráva

Hodina Země 2011 – Připojte se!

Vloženo: 18. 2. 2011

Právě dnes startuje kampaň Ekologického institutu Veronica, která vyzývá česká města a obce, firmy i veřejnost, aby se připojily k Hodině Země – největší celosvětové akci na ochranu klimatu. Hodina Země 2011 proběhne 26. března od 20.30. Jedná se o symbol

Celá tisková zpráva

Dvě nové publikace o ochraně klimatu a světelném znečištění

Vloženo: 13. 1. 2011

U příležitosti Hodiny Země – celosvětové akce upozorňující na problém klimatické změny – vydal Ekologický institut Veronica dvě publikace. Jedna je zaměřena na ochranu klimatu a na praktické řešení snižování emisí CO2, druhá se zabývá fenoménem světelného

Celá tisková zpráva

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 5. 2024