Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Aktivní občan

 Plné začlenění ochrany životního prostředí do rozhodování státní správy vyžaduje, aby orgány veřejné správy disponovaly přesnými a aktuálními informacemi o dotčeném území. Dle Aarhuské úmluvy může být právě veřejnost jedním z hlavních zdrojů těchto informací. Veronica se snaží být  kvalitním informačním, odborným a koordinačním zázemím pro občany, neziskové organizace, občanské iniciativy, studenty, odborníky a úřady v procesech plánování a rozhodování. Zároveň účinně participujeme  na plánovacích a rozhodovacích procesech na všech úrovních.

IIlustrační obrázek vlaku, kreslil R. Pospíšil

  • Ochrana a rozvoj městské zeleně
    Sledujeme správní řízení ke kácení dřevin v některých městských částech v Brně. V jednotlivých městských částech iniciujeme projekty zaměřené na tvorbu veřejných prostranství. Reagujeme na aktuální kauzy a podrobně sledujeme kácení dřevin podél silnic.
  • Obrázek nakreslil R. PospíšilJak se zapojit do plánování a rozhodování?
    Jak založit občanské sdružení? Jak sestavit petici? Jak probíhá proces posuzování projektů a plánů na životní prostředí?
  • Jak zapojovat veřejnost
    Studujete? Projektujete? Rozhodujete nebo plánujete? Naučte se (spolu)pracovat s veřejností. Vyplatí se to!
 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024