Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Přírodní zahrady

V posledních letech zahrady nenápadně ustupují výstavbě, mění se z užitkových na okrasné či jenom na prázdné travnaté plochy. Ty, které zbývají, jsou často intenzivně chemicky ošetřovány. I obyčejná zahrada může být malou přírodní rezervací, která: nabízí životní prostor živočichům, kterým ubývají úkryty v krajině; produkuje pro vás čerstvé a zdravé potraviny bez chemie; umožňuje celé rodině relaxovat, setkávat se a tvořit; je esteticky krásná a pestrá s množstvím různých stanovišť; je místem pozorování, poznávání a učení se přírodním procesům.

Logo přírodní zahrady v trávě

Nechte si certifikovat vaši zahradu  získejte plaketu přírodní zahrada

Máte-li zahradu a hospodaříte ve spolupráci s přírodou, či jste alespoň k tomu nastoupili cestu, můžeme vám udělit prestižní plaketu „přírodní zahrada“. Tu má v Česku už několik stovek  zahradníků. Plaketou dáváte najevo svoji filozofii a podporujete šíření myšlenky přírodního zahradničení. Více o udělení plakety a o podmínkách, jak ji získat.

Poradíme vám  provádíme konzultace přímo na zahradě

Máte otázku k tomu, jak se správně starat o svoji zahradu s ohledem k životnímu prostředí? Stačí zavolat či napsat váš dotaz e-mailem. Umíme vám také poradit přímo na vaší zahradě  poskytli jsme už přes 100 terénních konzultací. Objednejte si konzultaci na prirodnizahrady@veronica.cz.

Foto z certifikace

Přečtěte si a inspirujte se

E-obchod a knihovna

Můžete si u nás vybrat z pestré palety knih a příruček, které stručně či podrobně popisují, jak hospodařit na zahradě trvale udržitelným způsobem. Elektronický obchod nabízí zasílání po celé ČR, knihy si můžete prohlédnout v Centru Veronica Hostětín. Některé máme k nahlédnutí i v Brně. Na obou pracovištích provozujeme i knihovnu, prohlédněte si naše naše knihy, všechny tituly půjčujeme jen prezenčně. Poradíme Vám, které publikace pro Vás budou nejvhodnější.

Kde jsou přírodní zahrady v České republice?

Přehledná mapa všech certifikovaných přírodních zahrad v ČR

Poutač na přírodní zahradu Hostětín
Přijeďte k nám do Hostětína prozkoumat ukázkovou přírodní zahradu a ovocný sad.

Další informace o přírodních zahradách rády poskytnou

Karla Vincenecová a Markéta Honzová prirodnizahrady@veronica.cz

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024