Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Přírodní zahrady

V posledních letech zahrady nenápadně ustupují výstavbě, mění se z užitkových na okrasné či jenom na prázdné travnaté plochy. Ty, které zbývají, jsou často intenzivně chemicky ošetřovány. I obyčejná zahrada může být malou přírodní rezervací, která: nabízí životní prostor živočichům, kterým ubývají úkryty v krajině; produkuje pro vás čerstvé a zdravé potraviny bez chemie; umožňuje celé rodině relaxovat, setkávat se a tvořit; je esteticky krásná a pestrá s množstvím různých stanovišť; je místem pozorování, poznávání a učení se přírodním procesům.

Logo přírodní zahrady v trávě

Nechte si certifikovat vaši zahradu - získejte plaketu přírodní zahrada

Máte-li zahradu a hospodaříte ve spolupráci s přírodou, či jste alespoň k tomu nastoupili cestu, můžeme vám udělit prestižní plaketu „přírodní zahrada“. Tu má v Česku už několik stovek  zahradníků. Plaketou dáváte najevo svoji filozofii a podporujete šíření myšlenky přírodního zahradničení. Více o udělení plakety a o podmínkách, jak ji získat.

Poradíme vám - provádíme konzultace přímo na zahradě

Máte otázku k tomu, jak se správně starat o svoji zahradu s ohledem k životnímu prostředí? Stačí zavolat či napsat váš dotaz e-mailem. Umíme vám také poradit přímo na vaší zahradě - poskytli jsme už přes 100 terénních konzultací. Objednejte si konzultaci na [email protected] .

Přečtěte si a inspirujte se

E-obchod a knihovna

Můžete si u nás vybrat z pestré palety knih a příruček, které stručně či podrobně popisují, jak hospodařit na zahradě trvale udržitelným způsobem. Elektronický obchod nabízí zasílání po celé ČR, vybrat si můžete i přímo v Domě ochránců přírody v Brně v obchodě kamenném. Zde provozujeme i knihovnu, prohlédněte si naše knihy k půjčení. Můžeme vám také poradit, co nejlépe vybrat k půjčení či koupi.

Kde jsou přírodní zahrady v České republice?

Přehledná mapa všech certifikovaných přírodních zahrad na Ekomapě

Poutač na přírodní zahradu Hostětín
Přijeďte k nám do Hostětína prozkoumat ukázkovou přírodní zahradu a ovocný sad.

Další informace o přírodních zahradách ráda poskytne:

Markéta Honzová a Karla Vincenecová [email protected]

Poradnu v roce 2021 podpořilo Statutární město Brno.


 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz

1986-2021: 35 let práce pro ochranu přírody a krajiny

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 1. 10. 2022