Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Tiskové zprávy

Jablečná slavnost v Hostětíně. Slavnost, která má smysl

Vloženo: 12. 9. 2022

Vůně jablečných moučníků, chuť čerstvého jablečného moštu, jarmark s ukázkami řemesel, netradiční hry pro děti, hudba a především pohoda a dobrá nálada - to vás čeká v Hostětíně v neděli 2. října 2022. Jablečná slavnost přivítá návštěvníky již po devatenácté. Kromě dobré zábavy a vynikajícího vegetariánského občerstvení oceňují hosté i osvětový program akce. Ten jim letos přinese inspiraci a návody k úsporám energie nebo jak na bezodpadovou domácnost (zero waste), ukázku ostrovní fotovoltaiky a také projížďky v elektromobilech.

Celá tisková zpráva

Účastníci Hostětínské klimatické akademie apelují: Kdy jindy než teď?

Vloženo: 24. 8. 2022

V Hostětíně proběhlo úvodní setkání druhého ročníku Klimatické akademie. Účastníci a účastnice se během pěti dnů školili ve znalostech a dovednostech potřebných pro vedení klimatických aktivit v jejich obci či regionu. Půlroční vzdělávací program připravuje Ekologický institut Veronica spolu s dalšími experty a expertkami na problematiku klimatického rozvratu.

Celá tisková zpráva

V Hostětíně proběhne druhý ročník Klimatické akademie

Vloženo: 14. 8. 2022

Každému, koho zajímá problematika změny klimatu v nejširších souvislostech a chce poznat možnosti udržitelných řešení, bude patřit druhý ročník Klimatické akademie. Účastníci získají znalosti a dovednosti potřebné pro vedení klimatických aktivit v jejich obci či regionu. Vzdělávací program bude trvat půl roku. Připravuje jej Ekologický institut Veronica spolu s dalšími experty a expertkami na problematiku klimatického rozvratu.

Celá tisková zpráva

„O klimatické změně nelze mluvit v budoucím čase, protože se děje už teď”, říkají studenti z letošní CO2 ligy.

Vloženo: 20. 6. 2022

CO2 liga, celoroční školní program o ochraně klimatu, úspěšně zakončil dvanáctý ročník. Nejlepší účastníci programu se setkali 22. června na závěrečné konferenci v reprezentativních prostorách Senátu. Zde prezentovali výsledky roční práce dalším týmům. Program organizuje Ekologický institut Veronica a letos se do něho přihlásilo na 130 škol.

Celá tisková zpráva

„Hostětínští” utužují spolupráci se školou pro sluchově handicapované žáky ve Valašském Meziříčí

Vloženo: 8. 5. 2022

Pedagogové ze školy pro sluchově handicapované z Valašského Meziříčí objevili místo, které splňuje nároky na specifické formy vzdělávání v oblasti EVVO. Díky speciálně upravenému environmentálně laděnému programu Centra Veronica jim bylo umožněno účastnit se s dětmi se sluchovým znevýhodněním pobytu cíleného na biodiverzitu zahrady. V Centru Veronica se věnují zdravotně znevýhodněným klientům již od roku 2015, žákům se sluchovým handicapem pak od roku 2020.

Celá tisková zpráva

Hodina Země zve k ochraně klimatu. Není už na co čekat.

Vloženo: 23. 3. 2022

V sobotu 26. března 2022 se koná Hodina Země, největší celosvětový happening na záchranu klimatu. Během akce na hodinu zhasnou veřejná osvětlení v obcích, řada památek a dominant, připojí se i domácnosti. Hodina Země připomíná, že změna klimatu se týká nás všech a je nutné ji řešit i v současné tíživé době. Kampaň v České republice koordinuje Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Celosvětová kampaň Hodina Země vyzývá: Dejte si klimatický závazek.

Vloženo: 23. 3. 2022

V sobotu 26. března 2022 se koná Hodina Země, celosvětová kampaň na ochranu klimatu. Přidat a zaregistrovat se může každý, komu není lhostejný stav životního prostředí u nás i ve světě. Na hodinu symbolicky zhasnou veřejná osvětlení v obcích, či městské dominanty. Účastníci si stanovují osobní klimatické závazky. Volí si například využívání obnovitelných zdrojů energie, snížení teploty v domácnosti či snížení spotřeby masa. V České republice kampaň každoročně koordinuje Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Absolventi Klimatické akademie vysláni do světa!

Vloženo: 20. 2. 2022

Prvních 15 absolventů ukončilo Klimatickou akademii, která je vyškolila ve znalostech a dovednostech potřebných pro vedení klimatických aktivit v jejich obci či regionu. Účastníci různého věku, povolání, z různých koutů ČR získali během půlročního programu informace a dovednosti potřebné pro úspěšné a efektivní vedení regionálních klimatických kampaní. Absolventi uzavřeli své vzdělávání s plánem vlastní lokální kampaně na ochranu klimatu, včetně strategie a akčního plánu. Klimatickou akademii pořádal Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Hostětín? Udržitelná vesnice, ale i místo, kde vzdělávají děti se specifickými potřebami

Vloženo: 4. 2. 2022

Pracovníci ekologického Centra Veronica Hostětín se od roku 2020 věnují mimo jiné i skupině sluchově handicapovaných dětí a mládeže. V letošním roce pro ně chystají vzdělávací zážitkový program pro poznávání přírody, který bude uzpůsobený přesně na míru této cílové skupině.

Celá tisková zpráva

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024