Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Ekomapa Brna na internetu. Poradí cestu, jak se chovat ekologicky.

Vloženo: 14. 3. 2011
Více než pět set tipů na místa a služby pro ekologický příznivý život nabízí nová unikátní internetová Ekomapa Brna - praktický ekologický navigátor, který připravil a dnes oficiálně spustil Ekologický institut Veronica. Mapa zobrazuje např. prodejny biopotravin, studánky, ekologické organizace, stanice pro handicapovaná zvířata, sběrná střediska odpadu, opravny a také památné stromy, chráněná území či naučné stezky. Je možno zobrazit i cyklistickou mapu Brna a okolí. V Ekomapě lze vyhledávat dle různých kategorií včetně adresy uživatele. Je volně přístupná na webu www.veronica.cz/ekomapa

Nově vytvořená interaktivní Ekomapa je určena všem, kdo se chtějí seznámit s různými službami, možnostmi ale i krásami, které úzce souvisí se životním prostředím, přírodou a environmentálně šetrným životním stylem ve městě Brně a jeho blízkém okolí.
„Na trhu je spousta map, žádná však není orientována na ekologicky vnímavého občana. Proto jsme se rozhodli tuto mezeru zaplnit“, vysvětluje Petr Ledvina - vedoucí Ekologické poradny Veronica, která internetovou ekologickou mapu vytvořila a dál rozvíjí.

Ekomapa zobrazuje více než 20 kategorií objektů (kompletní seznam v příloze). Obsahuje jak bodové prvky (jednotlivá místa), tak i liniové naučné stezky či plochy chráněných území v Brně.
Umožňuje zobrazit čtyři různé mapové podklady: klasickou mapu, leteckou mapu, vrstvu tzv. svobodných map (spravovaných uživateli celého světa) a také cyklomapu, která zobrazuje všechny cyklostezky, cyklopruhy a průtahy městem.

„Kromě Brna Ekomapa v některých kategoriích zobrazuje i širší okolí. Jsou na ní všechny ekofarmy na jižní Moravě a naší chloubou jsou všechny veřejně propagované domy se slaměnou izolací z celé České republiky." doplňuje Petr Ledvina a naznačuje směr kam se bude brněnská Ekomapa dále rozvíjet. Brzy přibudou certifikované přírodní zahrady a tým ekologické poradny Veronica začíná pracovat na rozšíření většiny kategorií na místa z celé Jižní Moravy.
Dalším unikátem je zobrazení všech studánek a pramenů v Brně a okolí. Celkem je jich na mapě umístěno přes 130 a téměř všechny jsou doplněny fotografií a stručným popisem zda je či není voda vhodná na pití a popř. za jakých omezení.

Na mapě lze vyhledávat nejen dle jednotlivých kategorií, ale po zadání adresy (například místa bydliště či zaměstnání) se zobrazí výřez mapy s nejbližším okolím a zobrazením blízkých objektů všech kategorií. Lze tak snadno najít nejbližší sběrný dvůr odpadu, cykloservis či prodejnu biopotravin.

Na doplňování zajímavých a užitečných míst a služeb se můžete podílet i vy. Stačí nový objekt na mapě zaměřit a vyplnit o něm několik údajů. Po schválení administrátorem se na mapě objeví k užitku dalších uživatelů.

Ekomapa navazuje na tištěnou mapu, kterou v roce 2004 vydal ve spolupráci s Ekologickým institutem Veronica brněnský magistrát, ale rozsahem ji několikrát překonává. Využívá znalostí Ekologické poradny Veronica, největší a nejstarší české ekologické poradny, která letos slaví své dvacetileté výročí. Je pro veřejnost otevřená každý pracovní den a na telefonním čísle 542 422 750 provozuje službu Zelený telefon města Brna.

Kontaktní osoba:
Petr Ledvina (vedoucí Ekologické poradny Veronica) - petr.ledvina@veronica.cz, 542 422 757
www.veronica.cz/ekomapa

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 28. 3. 2023