Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Tiskové zprávy

Klimatická konference v Limě splnila jen část klíčových úkolů

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Klimatická koalice, Greenpeace, Hnutí Duha, Česko proti chudobě)
Vloženo: 14. 12. 2014

Politici a diplomaté dojednali v Limě jen část agendy pro novou mezinárodní dohodu o ochraně klimatu, většinu sporných otázek odložili na příští rok. Teď je řada na vládách jednotlivých států, které dostaly za úkol do března 2015 předložit návrhy na snížení emisí a další kroky.

Celá tisková zpráva

Vánoční přípravy i Vánoce samotné lze prožít v souladu s přírodou.

Vloženo: 5. 12. 2014

Vánoční svátky a přípravu na ně lze prožít s ohledem na životní prostředí. Na to se zaměřuje dnes vydaný, nový informační materiál „Vánoce nazeleno - Na Ježíška s důvtipem“. Ekologičtí poradci z Ekologického institutu Veronica v něm popisují, že i docela prosté změny v našich zvyklostech mohou zmírnit dopady našich vánočních příprav.

Celá tisková zpráva

Startuje kampaň na podporu místních výrobků

Vloženo: 1. 11. 2014

Přílohy:

Centrum Veronica je Destinací roku 2014!

Vloženo: 8. 10. 2014

Přílohy:

Brněnský biojarmark lákal na vlastnoručně lisovaný mošt i cimbálovou muziku

Vloženo: 6. 10. 2014

V pátek a sobotu (3. a 4. října) pořádal Český svaz ochránců přírody již 23. ročník Brněnského biojarmarku. Zeleninu, pečivo, masné výrobky, mouky, marmelády, koření i víno, to vše nabízeli zemědělci v biokvalitě. Letošní ročník byl obohacen o Jablečnou slavnost a návštěvníci si tak mohli prohlédnout výstavu tradičních moravských odrůd jablek a ochutnat vlastnoručně vyrobený mošt. Připraveno bylo i občerstvení v podobě biohamburgrů, grilované zeleniny, čerstvých lívanečků a spousty sladkých dobrot. K dobrému nakupování vyhrávala cimbálová muzika Veronica.

Celá tisková zpráva

Brněnský biojarmark tradičně nabídne místní potraviny a nově i Jablečnou slavnost

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Regionálního sdružení ČSOP Brno)
Vloženo: 1. 10. 2014

V pátek a sobotu (3. a 4. října) pořádá Český svaz ochránců přírody již 23. ročník Brněnského biojarmarku. Ekologičtí zemědělci na něm budou nabízet zeleninu, masné výrobky, marmelády, koření i víno a mnoho dalšího. Letošní ročník navíc přinese i Jablečnou slavnost a návštěvníci si tak budou moci prohlédnout výstavu tradičních moravských odrůd jablek a ochutnat vlastnoručně vyrobený mošt. Po co celou dobu bude bude fungovat speciální poradny, kde se zájemci dozví o kompostování pomocí žížal, o tom, co to je přírodní zahrada a o Zahradě v pytli. K dobrému nakupování bude hrát cimbálová muzika Veronica.

Celá tisková zpráva

Prázdninové exkurze

Vloženo: 9. 9. 2014

Přílohy:

Jak proměnit klimatickou hrozbu v příležitost?

Vloženo: 1. 9. 2014

Přílohy:

Sobotní exkurze do krajiny

Vloženo: 11. 7. 2014

Přílohy:

Brňané oslaví Evropský den koupání v řekách společným ponoření do řeky Svratky

Vloženo: 10. 7. 2014

Tisíce lidí si po celé Evropě si tuto neděli připomenou význam řek společným koupáním. Brno se k mezinárodní akci připojí pod taktovkou Ekologického institutu Veronica „Skokem do brněnské Svratky" v neděli 13. července v 15 hodin. Poukáží společně na nutnost ochrany řek a na to že dle Rámcové směrnice o vodě mají být do příštího roku všechny vody dobrém ekologickém a chemickém stavu. Součástí akce bude i hudební produkce a povídání o významu vody.

Celá tisková zpráva

Šedesát minut tmy spojilo svět. Pro ochranu klimatu.

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Klimatické koalice)
Vloženo: 29. 3. 2014

Proběhl osmý ročník celosvětového happeningu upozorňujícího na problematiku změny klimatu a inspirující k intenzivnější ochraně životního prostředí. Na „Hodinu Země“ zhasly dominanty, památky, části veřejného osvětlení. Po celém světe se zapojilo přes 7000 měst, stovky milionů lidí a stovky památek ze 158 zemí světa. Mezi nimi například i Pyramidy v Gíze, Opera v Sydney, londýnský Tower Bridge a nejvyšší budova světa Burj Khalifa.

Celá tisková zpráva

Hodina Země obletí svět, již tuto sobotu

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Klimatická koalice)
Vloženo: 25. 3. 2014

Hodina Země (Earth Hour) je největším celosvětovým happeningem. V sobotu 29. března zhasnou obce, kulturní památky, podniky, domácnosti i jednotlivci po celém světě na hodinu své osvětlení. Zdaleka však nejde jen o zhasnutí, Hodina Země se stává největším celosvětovým hnutím za ochranu životního prostředí a klimatu planety Země.

Celá tisková zpráva

Kurz vaření tradičních slováckých pokrmů

Vloženo: 1. 2. 2014

Přílohy:

Územní plánování: Zmocněnci hájí zájmy Brňanů a potřebují podporu veřejnosti

Vloženo: 31. 1. 2014

V Brně probíhá aktuálně projednávání návrhu rozsáhlého souboru změn stávajícího územního plánu Brna. Dokument má na 1500 stran textu a desítky výkresů. Na připomínkování zbývá veřejnosti posledních 12 dní. Nejsilnější váhu v tomto procesu mají podané námitky. Námitky mohou podat vlastníci nemovitostí a takzvaní zástupci veřejnosti.

Celá tisková zpráva

Prožitkově-relaxační víkend pro ženy, spojený s tancem, jógou, arteapií...

Vloženo: 17. 1. 2014

Přílohy:

V Hostětíně se bude tančit, vařit i řezat.

Vloženo: 15. 1. 2014

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 5. 2024