Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Tiskové zprávy

V Hostětíně se naučili, jak postavit a dálkově ovládat chytrý dům

Vloženo: 11. 11. 2018

Co nového ve stavebnictví je dneska možné? Třeba chytrý dům? Dům ovládaný a řízený na dálku? Dům, který si sám vyrábí elektřinu? Co se třeba ještě před 10-15 lety zdálo utopií, je dnes běžnou součástí domů. Pro ty, kteří by si chtěli své domy inovovat a udělat je chytřejší, byl určen odborný seminář v Centru Veronica Hostětín.

Celá tisková zpráva

Navštívili udržitelné domy. A nestačili se divit.

Vloženo: 8. 11. 2018

Ekologický institut Veronica pořádal 7. listopadu 2018 exkurzi do dvou ekologických domů - soběstačného bydlení Petra Baxanta v Brně a na Kaprálův mlýn v Ochozu u Brna. Účastníci na vlastní oči viděli řadu experimentů a vychytávek, které jsou v dnešní době možné.

Celá tisková zpráva

Slavnostní vyhlášení vítěze ankety Brněnský strom roku již dnes

Vloženo: 20. 9. 2018

Od začátku července do konce září mohla veřejnost hlasovat v anketě Brněnský strom roku. Do finále se dostalo šest stromů navržených veřejností, neziskovými organizacemi nebo odborníky. Veřejnost rozhodla, že Brněnským stromem roku 2018 se stane douglaska tisolistá v zahrádkářské kolonii na Kraví hoře. Anketu Brněnský strom roku i letos vyhlásil Ekologický institut Veronica na podporu zájmu o městskou zeleň a její ochranu. Slavnostní vyhlášení ankety Brněnský strom roku proběhne dnes u vítězného stromu zahrádkářské kolonii Kraví hora II.

Celá tisková zpráva

Školní soutěž CO2 liga vzdělává žáky o klimatické změně. Letos má rovnou tři vítěze.

Vloženo: 14. 6. 2018

Nejlepší týmy žáků základních a středních škol z celé republiky dnes v rámci soutěže CO2 liga představily v pražském Senátu svou celoroční práci. Hlavní cenu získaly hned tři týmy žáků – tým Badatelé ze základní školy Vnorovy, tým ČOPN ze ZŠ Brigádníků z Prahy 10 a tým Anežčata ze ZŠ Anežky České v Ústí nad Labem. Vzdělávací soutěž pořádá Ekologický institut Veronica již poosmé. Jejím cílem je upozornit na to, jak se do našich životů v budoucnu promítne klimatická změna a co můžeme dělat pro zmírnění jejích dopadů.

Celá tisková zpráva

Na Letní škole se naučíte, jak snížit svou uhlíkovou stopu, být více soběstačný a přispět tak k ochraně klimatu

Vloženo: 17. 5. 2018

Každému, koho zajímá problematika změny klimatu v nejširších souvislostech a chce poznat možnosti udržitelných řešení, bude patřit letošní Letní škola klimatu, udržitelnosti a soběstačnosti. Pořádá ji koncem srpna Ekologický institut Veronica v Hostětíně. Nejnovější poznatky z oboru přiblíží přední čeští odborníci a doplní je řadou konkrétních praktických příkladů a ukázek. Samozřejmou součástí budou i exkurze do míst, kde již udržitelná řešení fungují.

Celá tisková zpráva

Hodina Země 2018: Ochrana klimatu potřebuje naši podporu

Vloženo: 22. 3. 2018

Petřínská rozhledna v Praze, brněnský Špilberk, nejvyšší kostelní věž v ČR v Plzni - to je jen zlomek v počtu městských dominant, které se v sobotu večer na hodinu ponoří do tmy. Zapojí se do Hodiny Země, celosvětové akce na ochranu klimatu. V České republice se zúčastní 13 statutárních měst, bezmála 80 dalších obcí, na 70 firem a tisíce jednotlivců. Kampaň koordinuje Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Česko na hodinu zhasne, aby se připojilo k ochraně klimatu. Hodina Země zve i k osobním závazkům.

Vloženo: 19. 3. 2018

Už 60 obcí, z toho sedm statutárních měst, přes 40 firem a více než tisíc domácností již veřejně vyjádřilo svůj závazek k ochraně klimatu. Zapojí se do Hodiny Země - celosvětové kampaně, při které na hodinu zhasnou světla - a tím dají najevo, že jim osud země není lhostejný. Ostatní mají čas do soboty 24. března 2018 - kdy o půl deváté večer Hodina Země začíná. Kampaň v ČR organizuje Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Svět se hlásí k ochraně klimatu. Na Hodinu Země zhasnou památky i obýváky.

Vloženo: 13. 3. 2018

Hodina Země, největší celosvětový happening na ochranu klimatu, letos přivítá svůj jedenáctý ročník. Dne 24. března 2018, od 20.30 do 21.30 hodin, obce vypnou svá veřejná osvětlení a nasvětlení významných památek, lidé zhasnou světla ve svých bytech, firmy a podniky uspořádají veřejné vzdělávací či kulturní akce. Účastníci tak dají i letos najevo svou podporu ochraně životního prostředí a připomenou nám i sobě, že bychom měli konat. Kampaň v České republice koordinuje Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024