Chráníme klima a učíme ostatní jak na to

Změna klimatu je jednou z největších výzev, před kterou lidstvo na začátku 21. století stojí. Věnujeme se ochraně klimatu především v souvislosti s využitím úspor energie a obnovitelných zdrojů energie. Víme, jak chránit klima na úrovni jednotlivce, obce, regionu i republiky; známe technologie a postupy, materiály a zásady a účinně je šíříme a napomáháme jejich prosazení do praxe. Vzděláváme a radíme. Veronica je součástí České klimatické koalice.

Naším cílem v ochraně klimatu je vzdělávat a ukazovat možné cesty k uhlíkově neutrální budoucnosti. Za dobu našeho působení jsme vytvořili mnoho užitečných výstupů, které mohou pomoci i vám. Uvidíte, že snižování „uhlíkové stopy" může být i radostné! Ať už se chcete chovat k přírodě šetrně jako jednotlivec či hledáte inspiraci pro svou obec či komunitu, jsme tu pro vás. Podívejte se, co Vám nabízíme!

Téměř celý svět se na klimatické konferenci v Paříži v roce 2015 shodl, že klimatická změna představuje zásadní hrozbu pro lidstvo, a zavázal se proti ní bojovat. Nevíte, co klimatická změna je? Zde naleznete potřebné informace!

Pochopit, proč se klima mění, může být složité, dopady klimatické změny však pociťujeme již nyní. Jaké všechny oblasti života globální klimatická změna ovlivní a v jaké míře? Jak zmírňovat klimatickou změnu? Jak se přizpůsobovat jejím důsledkům? Jak se s klimatickou změnou vyrovnat? Přečtěte si o mitigaci, adaptaci a resilienci a o tom, co v těchto oblastech děláme!

Překládáme a publikujeme zásadní světové texty věnované klimatickým změnám. Najdete tu i české texty či stanoviska, na kterých jsme se podíleli. Pořádáme také vzdělávací semináře, kam zveme odborníky. Podívejte se do naší knihovničky!

 

Přečtěte si komplexní vzdělávací text o ochraně klimatu.

Co všechno ještě děláme?

Hodina Země

Hodina Země je každoroční březnová událost pořádaná WWF, v níž se lidé, města a firmy společně hlásí k ochraně klimatu. Jedná se o hodinové zhasnutí světel, ať již veřejného osvětlení, štítu firmy nebo ve vlastním obýváku. V České republice ji koordinuje Ekologický institut Veronica. Podívejte se, co se dělo v minulých letech a přidejte se k letošnímu ročníku! Logo 60+ zdůrazňuje, že Hodinou Země naše snahy ochranu klimatu pouze začínají a je třeba se této problematice věnovat celoročně.

CO2 liga

Celorepubliková soutěž o změně klimatu pro základní a střední školy CO2 liga. Soutěž zprostředkovává žákům, studentům i veřejnosti informace o globální změně klimatu a o změnách, které můžeme očekávat v České republice. Týmy žáků si tak pomocí plnění praktických, vědeckých, akčních i zábavných úkolů uvědomují, že změna klimatu se dotkne každého z nás a lze se na ni připravit.

 

Centrum Hostětín

Podporujeme alternativy, které eliminují spalování fosilních paliv a přispívají k efektivnímu využívání energie. Dlouhodobě se podílíme na řadě pilotních projektů, které se nejčastěji realizují v Centru modelových ekologických projektů v Hostětíně s cílem ukázat 100% nefosilní vesnici.

Klimatická koalice

Jsme členem České klimatické koalice. Klimatická koalice vznikla v roce 2007 se snahou vyvolat a vést veřejnou diskusi o změně klimatu, o možnostech jejího zmírňování a o dopadech klimatické změny zejména v rozvojových zemích. Jedná se o platformu neziskových organizací, které se zabývají zejména ochranou životního prostředí, rozvojovou spoluprací a humanitární pomocí.


Aktualizace webových stránek proběhla díky projektu KLIMA! KLIMA? KLIMA. Motivace a osvěta veřejnosti pro ochranu klimatu. Tento projekt je realizován za finanční podpory SFŽP ČR a MŽP. www.sfzp.czwww.mzp.cz

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 11. 10. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube