Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Tiskové zprávy

Děti s poruchou sluchu se vydaly za tajemstvím tichého lesa

Vloženo: 13. 10. 2021

Děti ze školy pro sluchově postižené z Valašského Meziříčí mají nové zážitky. Díky programu Centra Veronica poznávaly les a zjišťovaly jeho tajemství. Speciálně upravené environmentální programy pro ně připravili pracovníci Centra Veronica Hostětín. V tomto ekocentru se věnují zdravotně postiženým již od roku 2015.

Celá tisková zpráva

Zelný trh zaplní biopotraviny. V sobotu se koná jubilejní 30. Brněnský biojarmark

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a RS ČSOP Brno)
Vloženo: 30. 9. 2021

V sobotu 2. října mohou na Zelném trhu v Brně nakoupit návštěvníci a návštěvnice biopotraviny lokálních pěstitelů a producentů. Koná se jubilejní 30. ročník Brněnského biojarmarku. K dispozici bude mj. kvalitní biozelenina, biovajíčka, biopečivo, ale i oblíbená biovína. O dobrou náladu se postará cimbálová muzika Veronica. Lidé se dozví o ekologickém zemědělství, o přírodních zahradách, na děti čeká dětský koutek s tematickými hrami. Akci pořádá Český svaz ochránců přírody Brno.

Celá tisková zpráva

V Hostětíně byla zahájena Klimatická akademie

Vloženo: 27. 8. 2021

V Hostětíně proběhlo úvodní setkání kurzu Klimatické akademie. Celkem 15 účastníků a účastnic se během pěti dnů školilo ve znalostech a dovednostech potřebných pro vedení klimatických aktivit v jejich obci či regionu. Vzdělávací program bude trvat půl roku. Připravuje jej Ekologický institut Veronica spolu s dalšími experty a expertkami na problematiku klimatického rozvratu.

Celá tisková zpráva

„Planetu chceme s klidným svědomím přenechat dalším generacím”, říkají studenti z letošní CO2 ligy.

Vloženo: 16. 6. 2021

CO2 liga, celoroční program pro školy, úspěšně skončil. Nejlepší účastníci programu, který se zabývá klimatickou krizí, se setkali 16. června na závěrečné konferenci v reprezentativních prostorách Senátu. Zde prezentovali výsledky celoroční klimatické práce dalším týmům. Program organizuje Ekologický institut Veronica, letos již po jedenácté.

Celá tisková zpráva

Hodina Země měla rekordní počet účastníků. Zavázali se snížit emise CO2 o téměř 3300 tun. 

Vloženo: 28. 3. 2021

V sobotu 27. března proběhla Hodina Země, celosvětová kampaň na ochranu klimatu. Do akce se u nás i přes svízelnou situaci zapojil rekordní počet účastníků: 143 obcí a 110 firem. Hodina Země cílí na obce, firmy i na jednotlivce. Z 3000 účastníků si 1230 stanovilo svůj klimatický závazek, díky kterému se za rok ušetří na 3300 tun CO2. Akci koordinoval Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Hodina Země vyjádří solidaritu k lidem i planetě.

Vloženo: 26. 3. 2021

Více než 130 obcí v České republice, včetně sedmnácti statutárních měst, v sobotu večer podpoří celosvětovou Hodinu Země. Symbolicky tak deklarují,  že považují ochranu klimatu za významnou. Stejně jako stovky jednotlivců, kteří si stanovili svůj klimatický závazek. Přidat se můžete i vy. Akce se koná každoročně na celém světě, letos online. Celosvětovou kampaň Hodina Země koordinuje v ČR Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Celosvětová kampaň Hodina Země vyzývá: Dejte si klimatický závazek.

Vloženo: 23. 3. 2021

V sobotu 27. března 2021 se koná Hodina Země, celosvětová kampaň, která má za cíl zvýšit povědomí o klimatické krizi. Letos, vlivem okolností, proběhne Hodina Země hlavně online a zaměří se na jednotlivce. K lidem míří výzva, aby si stanovili konkrétní závazek pro snížení svého dopadu na klima. V České republice kampaň každoročně koordinuje Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Hodina Země zve k ochraně klimatu. Není už na co čekat.

Vloženo: 16. 3. 2021

Hodina Země, největší celosvětový happening na ochranu klimatu, se koná v sobotu 27. března 2021. K akci se připojují obce, firmy i jednotlivci a dávají najevo svou podporu ochraně životního prostředí. Během Hodiny Země se tradičně na hodinu zhasínala světla v ulicích měst a obcí, konaly se akce pro veřejnost, zapojovaly se instituce, potemněly památky. Letos se akce koná již podruhé jen virtuálně, s klimatickými závazky. Hodina Země připomíná, že změna klimatu se týká nás všech a nečeká, je nutné ji řešit i v době pandemie. Kampaň v České republice koordinuje Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 5. 2024