Ekomapa - Filtry ⌄
Ekomapa Vaše ekologická navigace

Vyhledat na mapě


Počet objektů na mapě: 4759

×

Výsledky vyhledávání

Zpět

Nápověda

Ekomapa zobrazuje celou řadu objektů.
Máte možnost:

  • Zobrazit objekty v jednotlivé kategorii objektů. Klikněte vlevo na vybranou kategorii. Najedete-li myší nad název objektu, na mapě se objeví popis a další informace o objektu. Když na jméno objektu (v levém sloupci) kliknete, mapa se navíc přiblíží, tj. zvětší a zobrazí se v detailním rozlišení.
  • V levém menu jsou jednotlivé kategorie objektů sdruženy do 6 oblastí (ekospotřebitel, odpady, organizace, příroda, domy + budovy a ostatní). Klikem na znaménko [+] či na jméno okruhu, lze jednotlivé kategorie rozbalovat a sbalovat.
  • Pokud se v levém menu klikne na „Vyčisti mapu“, nastaví se mapa do výchozího měřítka, skryjí se všechny značky. Při kliknutí na „Zobraz vše“, se zobrazí všechny kategorie a všechny objekty (dle zvoleného regionu). Pozor: delší načtení a několik set značek.
  • Chcete-li najít např. nejbližší sběrný dvůr nebo jiné místo, zadejte do pole hledanou adresu. Po vyhledání získáte seznam nejbližších objektů po kategoriích se zobrazenou vzdáleností od nalezeného místa, ať např. od Vašeho bydliště či libovolného zadaného místa.
  • Ve výchozím nastavení je zobrazena mapa od firmy Google, lze se přepnout na ortofoto mapu (hybridní mapa), popř. na mapu OpenStreet - vytvářenou společně uživateli z celého světa, která ve městě poskytuje často lepší rozlišení. Další možnost je samostatná a velmi podrobná mapa cyklistická, založená opět na svobodném principu a vytvářená opět společně uživateli celého světa. Lze si zobrazit mapu Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK), která přináší kvalitní podkladová data včeně vrstevnic a posledn í možnost je vrstva turistické mapy.

O Ekomapě

Ekomapu vytvořil a spravuje Ekologický institut Veronica. Interaktivní ekomapa je určena všem, kteří hledají různé služby, možnosti ale i přírodní krásy, které úzce souvisí se životním prostředím a přírodou. Ekomapa funguje na webové adrese www.veronica.cz/ekomapa. Na této stránce lze např. najít místa prodejny biopotravin (které nejsou součástí nadnárodních řetězců - podporujeme lokální ekonomiku), místa prodeje lokálních potravin, sběrná střediska odpadů, cykloservisy, opravna, ale i studánky, přírodní zahrady, naučné stezka, památné stromy. Jsou tu i zajímavé vyhlídky na město, útulky pro zvířata, slaměné domy po celé ČR. Brňané tu najdou úřady městských částí, vegetariánské restaurace, prodejny ekokosmetiky a ekodrogérie či prodejny recyklovaného papíru.

Aktualizace Ekomapy podpořena v rámci projektu Environmentální poradenství aktivně, profesionálně a místně zakotveně. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Logo link Fondu NNO

Aktualizace Ekomapy byla v letech 2015 až 2018 podpořena Jihomoravským krajem a Statutárním městem Brno

Logo Jihomoravského kraje     Logo BrnaZrychlení a vylepšení pro mobilní zařízení bylo v roce 2019 podpořeno Ministerstvem životního prostředí

Seznam zobrazených kategorií objektů

— Okruhy
icoEkospotřebitel
icoOdpady
icoOrganizace
icoPříroda
icoDomy, objekty
icoOstatní

Podklady a fotografie

  • Vytvořil a naprogramoval Ekologický institut Veronica - Petr Ledvina.
  • Námět pro Ekomapu: Ekoporadna Živica, Bratislava.
  • Obsahová náplň: poradci Ekologické poradny Veronica, stážisté a dobrovolníci. Informace pocházejí z veřejných zdrojů. Souřadnice chráněných území: Krajský úřad Jihomoravského kraje. Studánky: Rudolf Pecháček - studánková poradna RS ČSOP a Ekologického institutu Veronica. Naučné stezky Jihomoravského kraje - web Environmentální výchova (gymnázium Jaroška)
  • Autoři fotografií: archiv Ekolologického institutu Veronica; studánky - Rudolf Pecháček a archiv Rudolfa Pecháčka; chráněná území - Wikipedia, autoři uvedeni jednotlivě u každé fotografie; vyhlídky - Milan Peňaz v rámci projektu Ekologického institutu Veronica
  • Mapový podklad: mapa a satelitní mapa - Google (volně přístupné mapy), Open Street mapy - svobodné mapy spravované uživateli celého světa, Cyklo- svobodné mapy cyklistické, spravované uživateli celého světa (obě dvě svododné mapy - „Mapová data © Přispěvatelé OpenStreetMap, licence: CC-BY-SA“), kastrální mapa Českého úřada zeměměřického a katastrálního a turistická mapa firmy Seznam.cz na základě podkladů OpenStreetMap

Pokud znáte ještě další objekty, které chybějí a měly by na mapě být, přidejte je do mapy. O chybách a omylech nás můžete informovat na adrese [email protected].


Děkujeme za pomoc při propagaci

Pro progaci nabízíme ke stažení banner a malé tlačítko. Budeme rádi, když si ho, jako klikací, umístíte na Vaše stránky. V takovém případě nám, prosím, dejte vědět. Nabízíme také možnost výměny bannerů/buttonů (tlačítek), kontaktujte nás na [email protected].

Banner 468 × 60 pixelů
Reklamní banner na ekomapuMalé tlačítko (butonek) 88 × 31 pixelů
Reklamní tlačítko na ekomapu

Banner 300 × 100 pixelů
Reklamní banner na ekomapu

Banner 480 × 100 pixelů
Reklamní banner na ekomapu

Banner 300 × 300 pixelů
Reklamní banner na ekomapu

Banner na výšku 120 × 600 pixelů
Reklamní banner na ekomapu

Přidat objekt na Ekomapu

Znáte další místo, který na mapě chybí? Zaměřte ho na mapě, vyplňte několik údajů a odešlete. Po kontrole se během několika dní objeví na mapě.O Vás

(nezobrazuje se na mapě)


Vyhledat adresu: