Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Jihomoravané si vychutnají dvacáté narozeniny Ekologické poradny Veronica

Vloženo: 22. 6. 2011

Tiskové oznámení Ekologického institutu Veronica
ze dne 22. června 2011

Jihomoravané si vychutnají dvacáté narozeniny Ekologické poradny Veronica
Ekologická poradna Veronica letos slaví dvacet let svého působení. Pro Jihomoravské připravila od 23. do 29. června  „Týden s Veronikou“ nabitý exkurzemi, besedami a praktickými ukázkami, jak se v každodenním životě chovat šetrněji k přírodě. Celý týden završí kulturní PoradnaFEST. Na své si tak přijdou mladí, rodiče, zahrádkáři, ochranáři přírody, či kutilové se zájmem o technické a přitom ekologické finesy.

„Jak ušetřit peníze i klima?“ se dozví účastníci čtvrtečních a pátečních (23. a 24. 6.) komentovaných prohlídek Domu ochránců přírody (Panská 9, Brno), který se může pochlubit svým ekologicky šetrným provozem, ale i historicky cennými zachovalými interiéry. Nebudou chybět návody na svépomocné zateplování domu, založení domácího kompostu, šetrný úklid a mnohé další.

Páteční odpoledne (24. 6.) bude také ve znamení čištění vody. Po prohlídce čističky odpadních vod v Modřicích následuje návštěva domovní kořenové čistírny, jejíž fungování přiblíží projektant. Nebudou chybět tedy cenné tipy na vlastnoruční vybudování „kořenovky“, které ocení zejména zahrádkáři, chalupáři a ti, jejichž domy nejsou napojeny na stokovou síť.

Látkové plenky a dámská ekologicky šetrná hygiena je tématem pondělního workshopu Jako v bavlnce? (27. 6., od 10 h, Dům ochránců přírody) „Čeští rodiče v posledních letech znovuobjevují, co je v jiných zemích Evropy naprosto běžné, tedy používání látkových plen a vložek. Ani látkové plenky přitom není nutné kupovat. Workshopem chceme lidem ukázat, že si sami mohou plenku jednoduše ušít a využít k tomu např. starší ručníky a savé látky a ušetřit tak přírodu i peníze“ dodává Monika Vokálová z Ekologické poradny Veronica.

O tom, že za ohroženými živočichy netřeba daleko, se lidé přesvědčí v pondělí odpoledne při „Čekání na sysla“ v Medlánkách. Dalekohledy a odborný výklad přiblíží, jak se syslům obecným u nás žije. Pondělní vzdělávací trojboj završí povídání o přírodních zahradách s burzou semínek, sazeniček a výpěstků, který proběhne také v Domě ochránců přírody od 15 hodin.

Vyvrcholením Týdne s Veronikou bude středeční PoradnaFEST (29.6.). Výstava psychedelických plakátů „Black Light Posters“, scénický tanec Nosnost, vystoupení několika hudebních skupin, např. punk-folkové Roštěnky, jazzový Cowhill  či taneční Jahnai a FaluhJah je hlavním menu. To doplní ochutnávka biomoštů, veganské občerstvení a výměnný bazárek.

Ekologická poradna Veronica radí  již dvacet let zdarma nejširší brněnské i momobrněnské veřejnosti v oblasti ochrany životního prostředí. Svůj provoz zahájila v listopadu 1991. Je nejstarší a zároveň největší ekologickou poradnou v České republice. Za dobu své činnosti odpověděla přes třicet tisíc dotazů jednak v brněnské kanceláři, ale také v Hostětíně. Častými dotazy poradny jsou např. jak se vyznat v ekoznačení výrobků, jak nevytvářet zbytečný odpad, co se zraněným živočichem, jak založit přírodní zahradu, ušetřit energii a peníze, jak si správně zateplit dům a mnoho dalšího. Pro město Brno provozuje Ekologická poradna Veronica službu Zelený telefon 542 422 750.

Podrobný program Týdne s Veronikou a další informace lze získat na webu www.veronica.cz/tyden nebo přímo v Ekologické poradně Veronica (Panská 9, tel. 542 422 750).
Kontakt: Petr Ledvina, vedoucí Ekologické poradny Veronica, tel.: 542 422 757, 776 057 637

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 18. 5. 2023