Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Školáci (se) učí o klimatu.

Vloženo: 15. 12. 2011

Již dva měsíce probíhá ve 20 školách Zlínského kraje soutěž „Zlínská CO2 liga“, kterou organizuje Centrum Veronica Hostětín.
Při soutěži si žáci uvědomí, že všechno souvisí se vším a že i oni osobně mohou přispět k ochraně klimatu. Dozví se, jak souvisí jejich cesta do školy s táním ledovců v Antarktidě,
nekvalitní okna ve škole či doma se záplavami v Bangladéši či jak souvisí přehrávání jejich oblíbeného CD s rozšiřováním světových pouští. A samozřejmě se dozví také to, co s tím mohou dělat.

Soutěžící se nejprve sami dozví potřebné informace a potom o těchto tématech učí své spolužáky, žáky jiných škol i veřejnost.
Soutěž zprostředkovává žákům, studentům i veřejnosti informace o globální změně klimatu v souvislosti se spotřebou energie a produkcí CO2 a o vlivu jedince na tuto situaci. Cílem je uvědomění si globálních souvislostí a hledání cest, jak může změna v chování jedince přispět celému lidstvu.
„Chceme žákům ukázat, že k ochraně klimatu může přispět každý a není to tak těžké“, říká organizátorka soutěže, Hana Machů.

Soutěž má 4 kola a vrcholí 31. března 2012, účastí v mezinárodní kampani Hodina Země. V prvním kole žáci pracovali s dotazníky ekologicky šetrného chování, připravovali klimatickou nástěnku a informační akci pro své spolužáky. Ve druhém kole je čeká průzkum školy, zjišťování možností úspory energie při osvětlení a sledování spotřeby tepla. Třetí a čtvrté kolo budou věnovány přípravě na zmiňovanou kampaň.

Záštitu nad akcí převzala Energetická agentura Zlínského kraje a probíhá za spolupráce s Krajským úřadem Zlínského kraje. Organizování soutěže je finančně podpořeno z prostředků Státního fondu životního prostředí a Ministerstva životního prostředí České republiky.

Kontakt na pořadatele:

Další informace: www.hostetin.veronica.cz/CO2liga

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 26. 2. 2024