Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Tiskové zprávy

Veronica bude s odvahou vzdělávat klimatické aktivisty

Vloženo: 15. 12. 2020

Ekologický institut Veronica zahájil nový projekt, ve kterém bude vzdělávat klimatické aktivisty. V průběhu dvou a půl roku vyškolí minimálně 16 aktivních občanů, kteří chtějí ve své obci či regionu dělat akce na ochranu klimatu. Osvětovou část o klimatickém rozvratu zamíří i mezi širokou veřejnost.

Celá tisková zpráva

Brněnský biojarmark proběhne letos jen virtuálně

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a ČSOP Brno)
Vloženo: 1. 10. 2020

Tradiční Brněnský biojarmark proběhne letos pouze virtuální formou, nebude v podobě stánkového prodeje v centru Brna. Po celý říjen mají návštěvníci možnost si vybrat z bohaté nabídky od pravidelných účastníků biojarmarku, od biosedláků a biozpracovatelů a objednat si zboží přímo u nich. Bohatou nabídku tvoří biozelenina, biovíno, biosýry, biomaso, a spousta zpracovaných bio produktů. Účastníci svým nákupem i letos podpoří ekologické zemědělství na Moravě. Akci pořádá Český svaz ochránců přírody v Brně ve spolupráci s Ekologickým institutem Veronica.

Celá tisková zpráva

Děti s poruchou sluchu v Hostětíně poznávaly taje přírody

Vloženo: 30. 9. 2020

Děti ze školy pro sluchově postižené z Valašského Meziříčí mají nové zážitky. Při pobytu v Hostětíně zjišťovaly tajemství ze života včel a oveček. Speciálně upravené environmentální programy pro ně připravili pracovníci Centra Veronica Hostětín. V tomto ekocentru se věnují zdravotně postiženým již od roku 2015.

Celá tisková zpráva

“Neexistuje žádný rozumný důvod, proč nesnižovat uhlíkovou stopu”, zjistili účastníci letošní CO2 ligy.

Vloženo: 25. 6. 2020

Celoroční program pro školy, CO2 liga, dospěl do finále. Úspěšní účastníci programu, který se zabývá klimatickou krizí, se setkali na závěrečné konferenci v reprezentativních prostorách Senátu. Zde prezentovali svoji celoroční činnost dalším týmům. Program organizuje Ekologický institut Veronica, letos již po desáté.

Celá tisková zpráva

V Hostětíně chystají nový projekt pro neslyšící děti

Vloženo: 19. 5. 2020

Pracovníci Centra Veronica Hostětín od roku 2015 systematicky rozvíjí ekologickou výchovu pro zdravotně či sociálně znevýhodněné a budují vztah těchto osob k přírodě. Letos se zaměří na novou cílovou skupinu, sluchově postižené děti a mládež. Připraví pro ně zážitkové a vzdělávací programy o přírodě.

Celá tisková zpráva

Starostové a pedagogové už nemusí tápat v klimatických otázkách. Odborníci pro ně připravili učebnice.

Vloženo: 23. 4. 2020

Ekologové a odborníci na klimatickou změnu představili soubor publikací za účelem zlepšení informovanosti o změně klimatu a klimatického vzdělávání v Česku. Mezi významné publikace patří i Učebnice ochrany klimatu z dílny Ekologického institutu Veronica.

Celá tisková zpráva

Účastníci Hodiny Země se zavázali snížit emise téměř o 2000 tun CO2. Možnost přijmout klimatický závazek potrvá ještě celý týden.

Vloženo: 29. 3. 2020

V sobotu 28. března proběhla Hodina Země, celosvětová kampaň na ochranu klimatu. Do akce se u nás i přes svízelnou situaci zapojilo 124 obcí a 59 firem. Letošní rok byl zacílen především na jednotlivce. Z 3500 účastníků si 630 stanovilo svůj klimatický závazek, díky kterému se za rok ušetří na 2000 tun CO2. Akci koordinoval Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Hodina Země 2020 vyjádří solidaritu k lidem i planetě. Vyzývá: Připojte se online a dejte si závazek.

Vloženo: 27. 3. 2020

Více než 100 obcí v České republice, včetně osmi statutárních měst, v sobotu 28. března večer podpoří celosvětovou Hodinu Země. Symbolicky tak deklarují, že považují ochranu klimatu za významnou. Stejně jako stovky jednotlivců, kteří si stanovili svůj klimatický závazek. Přidat se můžete i vy. Akce se koná každoročně na celém světě, letos online. Celosvětovou kampaň Hodina Země koordinuje v ČR Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Celosvětová kampaň Hodina Země vyzývá: Dejte si klimatický závazek.

Vloženo: 24. 3. 2020

V sobotu 28. března se koná Hodina Země, celosvětová kampaň, která má za úkol zvýšit povědomí o klimatické krizi. Kvůli současné situaci je letos zaměřena na jednotlivce a bude probíhat především online. K lidem míří výzva, aby si stanovili konkrétní závazek pro snížení svého dopadu klima. V České republice kampaň každoročně koordinuje Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Hodina Země zve k ochraně klimatu. Není už na co čekat.

Vloženo: 16. 3. 2020

Hodina Země, největší celosvětový happening na ochranu klimatu, se koná v sobotu 28. března 2020. Ve 20.30 hodin obce na hodinu vypnou svá veřejná osvětlení a nasvětlení významných pamětihodností a lidé zhasnou světla ve svých domácnostech. Účastníci tak dají i letos symbolicky najevo svou podporu ochraně životního prostředí a připomenou ostatním i sobě, že bychom měli konat. Kampaň v České republice koordinuje Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024