Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Tiskové zprávy

Žáci zajistili ochranu pěti doupným stromům. Další školy je mohou následovat.

Vloženo: 22. 12. 2017

Díky celoročnímu školnímu projektu Doupné stromy je oficiálně v okolí Slavičína chráněno pět nových doupných stromů. Projekt pro školy v roce 2017 připravil a realizoval Ekologický institut Veronica. Hlavním záměrem bylo, aby si žáci uvědomili význam doupných stromů, prozkoumali život na nich, v nich i v jejich okolí, poznali souvislosti o ekosystému lesa a vytvořili si tak vztah k přírodě v místě bydliště. Metodiku projektu mohou využít i jiné školy.

Celá tisková zpráva

Moštování či grilované bioklobásy v centru Brna? Na biojarmarku na Zelném trhu!

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a ČSOP Regionální sdružení v Brně)
Vloženo: 5. 10. 2017

Od pátku do soboty mohou na Zelném trhu nakoupit návštěvníci biopotraviny a produkty lokálních pěstitelů, vyrobit si vlastní mošt nebo se dozvědět něco o ekologickém zemědělství. S různým občerstvením, se skleničkou bio vína či moštu, si návštěvnic mohou vychutnat doprovodná hudební vystoupení kapely OKno a cimbálovky.

Celá tisková zpráva

Školáci si vyzkouší, jak se jim bude žít v roce 2040

Vloženo: 30. 9. 2017

Ekologický institut Veronica vyhlásil 8. ročník soutěže CO2 liga pro žáky 2. stupně základních škol a střední školy. Soutěž zprostředkovává žákům, studentům i veřejnosti informace o globální změně klimatu a o změnách, které můžeme očekávat v České republice a jak se na ně můžeme připravit.

Celá tisková zpráva

Výstava MAREK ukáže technologie odolné vůči klimatických změnám

Vloženo: 11. 9. 2017

Ve dnech 12. až 15. září 2017 bude na Moravském náměstí v Brně poprvé v Brně vystaven kontejner MAREK. Jde o mobilní obytný kontejner, malý domeček, který obsahuje celou řadu technologií, nástrojů a postupů, které umož­ňují soběstačné fungování domu či rekreačního chaty, ale také krizové kanceláře starosty. Objekt slouží jako ukázka těchto technologií, může například zajistit řízení obce a komunikaci s občany v krizové situaci například při přírodních katastrofách. Výstava je volně přístupná veřejnosti. Výstavu připravil a prohlídky zajišťuje Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Den otevřených dveří v Hostětíně - prohlídka pasivního domu a ekologických projektů

Vloženo: 4. 9. 2017

Zajímáte se o pasivní domy, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů? Chcete poznat obec, kterou letos v březnu ocenil i britský princ Charles? Dveře pasivního domu i ostatních ekologických staveb v Hostětíně budou pro návštěvníky otevřeny v neděli 24. září 2017.

Celá tisková zpráva

Soutěž CO2 liga připravila děti na dopady změn klimatu v roce 2040. Vyhráli žáci z Horažďovic.

Vloženo: 8. 6. 2017

Praha, 8. 6. 2017 Jak změní klimatická změna život v roce 2040? Jak se připravit na sucho nebo šetřit energií? Tyto a podobné úkoly plnili během školního roku žáci 32 základních a středních škol z celé republiky v rámci soutěže CO2 liga. Dnes se v Praze v reprezentativních prostorách Senátu představilo šest nejlepších týmů. Hlavní cenu CO2 ligy získal tým žáků ze základní školy Horažďovice. Jedinečnou soutěž pořádá Ekologický institut Veronica již posedmé. Cílem soutěže je upozornit na to, jak se do našich životů v budoucnu promítne klimatická změna a co můžeme dělat pro zmírnění jejích dopadů.

Celá tisková zpráva

Den otevřených dveří v Hostětíně - prohlídka pasivního domu a ekologických projektů

Vloženo: 1. 6. 2017

Zajímáte se o pasivní domy, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů? Chcete poznat obec, kterou letos v březnu ocenil i britský princ Charles? Dveře pasivního domu i ostatních ekologických staveb v Hostětíně budou pro návštěvníky otevřeny 11. června 2017 od 16 hodin.

Celá tisková zpráva

Žáci budou zkoumat doupné stromy

Vloženo: 30. 5. 2017

Doupné stromy. To je téma nového celoročního projektu pro školy, který připravuje Ekologický institut Veronica v Hostětíně. Doupnými stromy rozumíme stromy s dutinami, které vznikly hnilobou jádra či dlabáním datlovitých ptáků. Nejsou jen jakýmsi sídlištěm pro různé druhy lesních ptáků, ale jsou ukázkou koloběhu lesního ekosystému, který ve většině našich lesů chybí. Stromy jsou plné života, který pulzuje vydatně do okolí a obohacuje tak biodiverzitu nejen v bezprostředním okolí. Žáci dvou základních škol ve Slavičíně budou mít po celý rok možnost doupné stromy sledovat, studovat a poznávat.

Celá tisková zpráva

Na Letní škole se naučíte, jak snížit svou uhlíkovou stopu, být více soběstačný a přispět tak k ochraně klimatu

Vloženo: 17. 5. 2017

Každému, koho láká dosažení alespoň částečné soběstačnosti v zásobování potravinami, vodou a energiemi, koho zajímá problematika změny klimatu v nejširších souvislostech a chce poznat možnosti udržitelných řešení, bude patřit letošní Letní škola klimatu, udržitelnosti a soběstačnosti. Pořádá ji koncem srpna Ekologický institut Veronica v Hostětíně. Nejnovější poznatky z oboru přiblíží přední čeští odborníci a doplní je řadou konkrétních praktických příkladů a ukázek. Samozřejmou součástí budou i exkurze do míst, kde již udržitelná řešení fungují.

Celá tisková zpráva

Naokolo Hostětína s dobrou náladou a ptačím zpěvem

Vloženo: 8. 5. 2017

Netradiční nedělní odpoledne – procházku magickou krajinou Bílých Karpat, při které budou návštěvníci zkoumat záhadu Kočičího hrádku, slasti a strasti životů našich pradědečků a zvuky lesa, připravilo Centrum Veronica Hostětín. V neděli 14. května 2017 se uskuteční v Hostětíně již 6. jarní otevírání stezky „Naokolo Hostětína“, spojené s vycházkou a lesním překvapením.

Celá tisková zpráva

CO2 liga: Jak se mění klima na Zemi a v Česku?

Vloženo: 4. 4. 2017

Soutěž CO2 liga je celoroční projekt, ve kterém se žáci základních a středních škol dozvídají zajímavé poznatky a pohledy na současný stav klimatu Země. Letošní ročník soutěže proběhne pod záštitou Informačního centra OSN v Praze. Do soutěže se přihlásilo 70 soutěžních týmů ze všech koutů České republiky. Organizátorem již sedmého ročníku je Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

O tesařství je stále zájem, jak dokázal seminář v Hostětíně.

Vloženo: 3. 4. 2017

Víkendový kurz v Hostětíně patřil všem, kdož se chtěli seznámit se základy tesařiny a přírodním stavitelstvím. Kurz konaný v Centru Veronica Hostětín byl zaměřen především prakticky. Lektoři Dominik Matúšů a Petr Kohout seznámili účastníky se základy tesařiny. Od počátečního seznámení se s pomůckami, nářadím a jeho údržbou, přes odkornění a tesání trámů, po běžné i méně známé spoje.

Celá tisková zpráva

Hodina Země 2017: Ochrana klimatu potřebuje naši podporu

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Klimatická koalice)
Vloženo: 24. 3. 2017

Radnice v Brně, Ostravě, Liberci či Prostějově se v sobotu 25. března večer ponoří do tmy, aby ukázaly, že obyvatelé České republiky berou vážně změnu klimatu. Celosvětové akce Hodina Země se účastní na 90 měst a vesnic, 75 firem a tisíce jednotlivců.

Celá tisková zpráva

Česko na hodinu zhasne, aby se připojilo k ochraně klimatu. Chystá se Hodina Země.

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Klimatická koalice)
Vloženo: 20. 3. 2017

Brněnský hrad Špilberk, Radniční věž v Ostravě či chrám svaté Barbory v Kutné Hoře se v sobotu 25. března od 20:30 ponoří do tmy, aby ukázaly, že obyvatelé České republiky berou vážně změnu klimatu. Celosvětové akce Hodina Země se účastní desítky měst, tisíce jednotlivců i řada firem. Ti všichni zhasnou na hodinu osvětlení a dají tím najevo, že jsou připraveni se do ochrany klimatu aktivně zapojit.

Celá tisková zpráva

Obce i jednotlivci se hlásí k ochraně klimatu. Na Hodinu Země zhasnou památky i obýváky.

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Klimatická koalice)
Vloženo: 14. 3. 2017

Hodina Země, největší celosvětový happening na ochranu klimatu, letos přivítá svůj desátý ročník. Během této akce, obce vypínají své veřejné osvětlení a nasvětlení významných památek, lidé zhasínají světla ve svých bytech. Dávají tím najevo svou podporu ochraně životního prostředí. Hodina Země se koná 25. března od 20:30 a v České republice se k ní už přihlásily první desítky obcí.

Celá tisková zpráva

Den otevřených dveří v Hostětíně - prohlídka pasivního domu a ekologických projektů

Vloženo: 13. 3. 2017

Zajímáte se o pasivní domy, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů? Chcete poznat obec, kterou letos v březnu ocenil i britský princ Charles? Dveře pasivního domu i ostatních ekologických staveb v Hostětíně budou pro návštěvníky otevřeny v sobotu 25. března 2017 od 15:30 hodin.

Celá tisková zpráva

Letošní zima je v Brně bohatá na zajímavé vodní ptáky.

Vloženo: 31. 1. 2017

Letošní zima je v Brně bohatá na zajímavé vodní ptáky. Svratka jen z malé části zamrzá, a tak zejména pod splavy a tím i kolem lávek a mostů na ní je volná vody a dost krmení od lidí. Takže ideální pro zimující vodní ptáky. Nejvíc je všude kachen divokých, v párech, samci vybarvení ve svatebním šatu. Ale proti dřívějším zimám chybějí netypicky zbarvené tmavé kachny s bílou skvrnou na prsou. K vidění je velmi vzácná a pestře zbarvená kachnička mandarinská. Vodní ptáky lze v těchto dnech na řece pěkně pozorovat v samotném centru Brna.

Celá tisková zpráva

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024