Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Ekomapa poradí jak na jižní Moravě ekologicky a zdravě

Vloženo: 12. 12. 2011

Speciálním vánočním dárkem pro všechny ekologicky vnímavé je jedinečná internetová aplikace Ekomapa Jihomoravského kraje, kterou dnes oficiálně spustil Ekologický institut Veronica. Jde o jedinečnou praktickou navigaci pro všechny, kdo se chtějí seznámit se službami, možnostmi, ale i krásami jižní Moravy, které úzce souvisí s přírodou, zdravým životním stylem a ochranou životního prostředí. Přehledně uspořádaná a průběžně aktualizovaná data na ní vystavená jsou skvělým informačním zdrojem pro širokou veřejnost. Lidé z jednotlivých regionů Jihomoravského kraje mohou informace volně využívat a také mapu dál doplňovat. Ekomapa je bezplatně přístupná on-line na webové adrese www.veronica.cz/ekomapa.

Ekomapa obsahuje téměř 1500 tipů na místa a služby pro ekologicky příznivý život. Bude vám užitečnou pomocnicí ať už hledáte nejbližší cykloservis, farmářský trh, sběrné středisko odpadu, studánku, útulek pro zvířata, památný strom, chráněné území, nebo třeba vyhlídku či ekologickou poradnu. V Ekomapě lze vyhledávat dle různých kategorií včetně adresy bydliště. Je bezplatně přístupná na webové adrese www.veronica.cz/ekomapa.

Na naši brněnskou ekologickou poradnu se obracejí lidé z celého kraje, kteří často jen hledají kontakty. Na trhu je spousta map, žádná však není orientována na ekologicky vnímavého občana. Proto jsme se rozhodli tuto mezeru zaplnit,", vysvětluje Petr Ledvina - vedoucí Ekologické poradny Veronica, která internetovou ekologickou mapu vytvořila a dál rozvíjí.

Ekomapa zobrazuje více než 20 kategorií objektů jako jsou certifikované přírodní zahrady, penziony a restaurace s ekologickým provozem, obnovitelné zdroje energie, tradiční řemesla, sběrná střediska odpadů a opravny, prodejny biopotravin, ekofarmy, ekologické organizace ad.

Ekomapa je také skvělým nástrojem, jak snadno najít svůj cíl pro turistiku zaměřenou na udržitelný rozvoj. Jsou v ní umístěny například všechny veřejně propagované domy se slaměnou izolací z celé České republiky, nebo všechny ekologické farmy v Jihomoravském kraji. Dalším unikátem je zobrazení všech studánek a pramenů v Brně a okolí. Celkem je jich na mapě umístěno přes 130 a téměř všechny jsou doplněny fotografií a stručným popisem zda je či není voda vhodná na pití a popř. za jakých omezení.

Na doplňování zajímavých a užitečných míst a služeb se můžete podílet i vy. Stačí nový objekt na mapě zaměřit a vyplnit o něm několik údajů. Po schválení administrátorem se na mapě objeví k užitku dalších uživatelů a uživatelek.

"Na začátku tohoto roku spuštěnou Ekomapu Brna jsme výrazně rozšířili na celý Jihomoravský kraj. Nemálo zajímavých cílů z dalších regionů v ní však naleznou lidé z celé ČR." doplňuje Petr Ledvina. Ekomapa využívá znalostí a kontaktů Ekologické poradny Veronica, největší a nejstarší české ekologické poradny, která letos slaví své dvacetileté výročí činnosti. Je pro veřejnost otevřená každý pracovní den - www.veronica.cz/poradna.

Ekomapa Jihomoravského kraje vznikla za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj a za finanční podpory Jihomoravského kraje.

Kontakt: Mgr. Ing. Petr Ledvina (vedoucí Ekologické poradny Veronica)

petr.ledvina@veronica.cz, 542 422 757, 776 057 637, www.veronica.cz/ekomapa

  0121_banner-ke-stazeni-a-vystaveni-na-web.gif 0121_male-tlacitko-ke-stazeni-a-vystaveni-na-web.gif

  Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

   nebo
   Kč
  Logo Darujme.cz
     

  © ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 18. 2. 2024