Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Tiskové zprávy

Ekologický institut Veronica vydal publikaci Jak na přírodní zahradu

Vloženo: 30. 12. 2015

Publikace „Jak na přírodní zahradu“ přibližuje základní principy přírodního zahradničení a přináší vybrané tipy pro hospodaření v přírodní zahradě. Brožura zohledňuje tradiční i netradiční způsoby obhospodařování přírodních zahrad, jejich stabilitu a rozmanitost. Autory publikace „Jak na přírodní zahradu“ jsou Helena Vlašínová, Mojmír Vlašín a Karla Vincenecová z ZO ČSOP Veronica, která se dlouhodobě věnují certifikaci nově vzniklých přírodních zahrad, osvětě a vzdělávání v této problematice.

Přílohy:

Přírodní zahrady vytváří prostor pro člověka a přírodu

Vloženo: 22. 12. 2015

Přílohy:

Na Zlínsku vzniklo v letošním roce pět nových Přírodních zahrad

Vloženo: 10. 12. 2015

Pětice zahrad ve Zlínském kraji získala letos mezinárodní certifikát „Přírodní zahrada ©“. Do středoevropské sítě zahrad hospodařících v  souladu s  přírodou nyní patří jak zahrady soukromé, tak zahrady v areálech vzdělávacích a sociálních zařízení. Certifikát a plaketu „Přírodní zahrada“ udělili certifikátoři z Ekologického institutu Veronica.

Přílohy:

V areálu mateřské školy v Jestřebí vznikla přírodní zahrada

Vloženo: 30. 11. 2015

Přílohy:

Zahrada organizace IZAP ve Zlíně získala certifikát Přírodní zahrada

Vloženo: 24. 11. 2015

Přílohy:

Workshop Energetická soběstačnost

Vloženo: 12. 11. 2015

Hostětín (13. listopadu 2015) - Nadcházející víkend 13. - 15. listopadu bude v Hostětíně patřit soběstačnosti v oblasti energií. Prakticky zaměřený wokshop představí možnosti, jak dospět k energetické soběstačnosti v domácnosti. Workshop Energetická soběstačnost pořádá Ekologický institut Veronica v rámci projektu Resilience, aneb proměňme hrozbu v příležitost, který je určen veřejnosti, odborníkům, starostům nebo akademikům. Účastníci se tak prostřednictvím akcí zaměřených na podporu soběstačnosti v oblasti potravin, energie nebo hospodaření s vodu mohou dozvědět, jak se připravit na dopady klimatické změny.

Celá tisková zpráva

Anketa Brněnský strom roku zná vítěze

Vloženo: 9. 10. 2015

Od poloviny srpna do konce září mohla veřejnost hlasovat v anketě Brněnský strom roku. Do finále se dostalo osm stromů navržených veřejností, školami nebo odborníky. Ankety se zúčastnilo téměř sedm stovek hlasujících. Veřejnost rozhodla, že Brněnským stromem roku 2015 se stane dub letní v Brně - Žabovřeskách. Anketu Brněnský strom roku i letos vyhlásil Ekologický institut Veronica na podporu zájmu o městskou zeleň. Slavnostní vyhlášení ankety Brněnský strom roku proběhne 15. října v 16 hodin u vítězného stromu v Žabovřeskách na adrese Foersterova 2 v areálu Salesiánského střediska mládeže - domu dětí a mládeže v Žabovřeskách.

Celá tisková zpráva

Brněnský biojarmark se vrací na Zelný trh. Nabídne potraviny v nejvyšší kvalitě.

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Brněnské dny pro zdraví)
Vloženo: 30. 9. 2015

Pátek 2. října a sobota 3. října bude patřit tradičnímu Brněnskému biojarmarku, který se vrací na zrekonstruované náměstí Zelný trh. Brněnský biojarmark je každoroční setkání ekologických zemědělců, kteří přivezou zeleninu, ovoce, masné výrobky, sýry, pečivo, koření, marmelády či víno v biokvalitě. Letošní 24. ročník nabídne vedle programu pro děti i dospělé také ekologickou poradnu nebo košt moštů. Brněnský biojarmark pořádá ZO ČSOP Veronica ve spolupráci s Ekologickým institutem Veronica v rámci Brněnských dnů pro zdraví. Akci poskytla záštitu městská část Brno-střed.

Celá tisková zpráva

Školáci si vyzkouší, jak se jim bude žít v roce 2040

Vloženo: 30. 9. 2015

Centrum Veronica Hostětín vyhlásilo 6. ročník soutěže Zlínská CO2 liga pro žáky 2. stupně základních škol a střední školy. Soutěž zprostředkovává žákům, studentům i veřejnosti informace o globální změně klimatu a o změnách, které můžeme očekávat v České republice.

Přílohy:

Přírodní zahrada patřila vozíčkářům

Vloženo: 29. 9. 2015

Přílohy:

Jablečná slavnost proběhne letos už po čtrnácté

Vloženo: 17. 9. 2015

Přílohy:

Brno hledá strom roku

Vloženo: 17. 8. 2015

Bylo spuštěno hlasování 15. ročníku ankety Brněnský strom roku. Své nominace mohli do poloviny června zasílat jednotlivci i sdružení, školy nebo firmy. Mezi osm nominovaných stromů se letos dostali zástupci zeleně z centra Brna, Černých Polí, Žabovřesek, Komárova, Kohoutovic a Bystrce. Cílem soutěže je podpora zájmu veřejnosti o městskou zeleň. Anketu Brněnský strom roku tradičně vyhlásil Ekologický institut Veronica.

Celá tisková zpráva

Návštěva z Bornea zavítala do Hostětína

Vloženo: 12. 8. 2015

Přílohy:

Hostětín se otevírá zdravotně znevýhodněným návštěvníkům

Vloženo: 30. 7. 2015

Přílohy:

Letní škola soběstačnosti naučí, jak se spoléhat sami na sebe (2015)

Vloženo: 1. 7. 2015

Přílohy:

Zahradní slavnost

Vloženo: 28. 6. 2015

Přílohy:

Klimatická soutěž CO2 liga zná své vítěze

Vloženo: 24. 6. 2015

Více než 250 školáků Zlínského kraje se po celý školní rok dozvídalo, jak se připravit na přicházející změnu klimatu. Soutěž CO2 liga, kterou pro ně připravil Ekologický institut Veronica, je seznamovala s očekávanými dopady klimatické změny v ČR na bydlení, stravování, zásobování vodou a dopravu. Včera byla snaha a práce soutěžících završena a na závěrečné konferenci se dozvěděli, kdo v soutěži zvítězil.

Přílohy:

Pracovníci ekocenter na jižní Moravě se vzdělávali pro udržitelný rozvoj

Vloženo: 19. 6. 2015

Pracovníci ekocenter na jižní Moravě se vzdělávali pro udržitelný rozvoj Pracovníci a pracovnice center ekologického vzdělávání výchovy a osvěty na Jižní Moravě získali novou možnost vzdělávání v oblasti udržitelného rozvoje. Během posledních dvou let jim to umožnil projekt „Vzdělávání pro udržitelný rozvoj pro jihomoravská centra EVVO“, který realizoval Ekologický institut Veronica ve spolupráci s Lipkou, školským zařízením pro environmentální vzdělávání. Pracovníci absolvovali vícedenní kurzy v oblasti ochrany klimatu, environmentálně šetrného provozu, ochrany přírody, přírodních zahrad, ekologického stavění a aktivního občana. V těchto dnech projekt končí.

Celá tisková zpráva

Potravinová soběstačnost není utopie. Přesvědčili se o tom účastníci našeho kurzu.

Vloženo: 8. 6. 2015

Přílohy:

Vystavovali jsme na EXPO 2015 v Miláně.

Vloženo: 5. 6. 2015

Přílohy:

Hledá se nejoblíbenější strom Brna

Vloženo: 12. 5. 2015

Ekologický institut Veronica dnes vyhlásil již 15. ročník ankety Brněnský strom roku. Brňanky a Brňané mohou navrhnout libovolný strom, který je pro ně důležitý. Své náměty mohou zaslat jednotlivci i sdružení, školy nebo firmy, a to do až 15. června 2015. Poté odborná porota vybere finalisty a o vítězi rozhodne svým hlasováním veřejnost.

Celá tisková zpráva

Oslava Dne Země s velvyslancem USA

Vloženo: 22. 4. 2015

Přílohy:

Starostové se učí jak být odolní proti změně klimatu.

Vloženo: 20. 4. 2015

Přílohy:

Den Země na Veronice - ekologicky na vlastní oči a vlastníma rukama

Vloženo: 16. 4. 2015

Na středu 22. dubna připravil Ekologický institut Veronica sérii akcí pro širokou veřejnost u příležitosti oslav mezinárodního Dne Země. Odborným poradenstvím, otevřenou dílnou, filmem a navazujícími besedami chce Veronica přispět k podpoře zájmu veřejnosti o ochraně životního prostředí a šíření znalostí jak k ní prakticky přispět. Dvorek poradny se díky praktické dílně promění v přírodní zahrádku ve středu Brna. Večer bude spojen s projekcí filmového dokumentu o palmovém oleji a ochraně deštných pralesů. Po celý den bude probíhat Den otevřených dveří. Návštěvníci si například budou moci prohlédnout žížalový kompostér a odnést si o něm publikaci. Druhý den, 23. dubna, naváže besedou o zkušenostech ze stavění i bydlení v domech z přírodních materiálů.

Celá tisková zpráva

Stovky lidí sázely vánoční jedličky

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Rezekvítek)
Vloženo: 12. 4. 2015

Více než 300 účastníků se sešlo na letos již šestnácté společné výsadbě vánočních jedliček. Rodiny, jednotlivci i dětské kolektivy z celého Brna přinesli jedle v květináči, které opatrovali již od vánočních svátků, aby společnými silami zasadili kousek nového lesa.

Celá tisková zpráva

Šedesát minut tmy spojilo svět

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Centra pro dopravu a energetiku a Klimatické koalice)
Vloženo: 29. 3. 2015

Proběhla Hodina Země 2015. Na stále nebezpečnější změnu klimatu upozornilo hodinovým zhasnutím více než 7000 měst ve 172 zemích světa a miliony jednotlivců po celém světě. Přidaly se k nim i desítky českých obcí, památek, firem a více jak tisícovka jedinců. Akci podpořil i generální tajemník OSN Pan Ki-mun ve svém prohlášení „Lidé změnu klimatu způsobují a lidé také nesou její důsledky. Lidé ale zároveň tento problém mohou vyřešit.“

Celá tisková zpráva

Hodiny Země se letos účastní i Brno. Ekologický institut Veronica bude u toho

Vloženo: 27. 3. 2015

V sobotu, 28. března, proběhne po celém světě happening Hodina Země – symbolické hodinové zhasnutí světel. Ekologický institut Veronica Hodinu Země podpoří a přivítá Brněnským světelným cirkusem – večerní procházkou po Brně s prohlídkou dobrých a špatných příkladů nočního osvětlení. Více než hodinová výprava začne ve 20 hodin u sochy TGM na Komenského náměstí, průvodcem bude astronom, tmář a nový člen představenstva Technických sítí Brno, Jan Hollan. Účastníci na vlastní oči uvidí brněnskou tmu. Ve 20.30 společně s Janem Hollanem zhasnou obelisk v Denisových sadech.

Celá tisková zpráva

Hodina Země i letos ponoří ČR do tmy

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Centrum pro dopravu a energetiku, Klimatická koalice)
Vloženo: 23. 3. 2015

Hodina Země (Earth Hour) je největším celosvětovým happeningem. V sobotu 28. března již po deváté zhasnou obce, kulturní památky, podniky, domácnosti i jednotlivci po celém světě na hodinu své osvětlení. To vše ve snaze upozornit na snahu o lepší ochranu životního prostředí a probíhající globální změny klimatu.

Celá tisková zpráva

Hostětín ukazuje důležitost ekologie i po pěti letech

Vloženo: 22. 3. 2015

O víkendu byla slavnostně odhalena pamětní deska připomínající návštěvu prince Charlese v ekologické vesnici Hostětín. Od této návštěvy uplynulo právě 5 let. Centrum Veronica, které si princ také prohlédl, nadále směřuje své programy směrem k udržitelnému rozvoji a ochraně klimatu. I po pěti letech v Hostětíně zůstávají v platnosti přínosy, o kterých se tehdy s princem diskutovalo: čistší ovzduší, levnější energie z obnovitelných zdrojů (především slunce a biomasy), energetická soběstačnost a pracovní příležitosti.

Celá tisková zpráva

Odhalení pamětní desky na počest pětiletého výročí návštěvy prince Charlese

Vloženo: 22. 3. 2015

Přílohy:

Ministři EU schválili nedostatečný příspěvek EU ke globální klimatické dohodě

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Klimatická koalice, Greenpeace, Glopolis, CARE CR, Přátelé přír.)
Vloženo: 6. 3. 2015

Ministři životního prostředí členských zemí EU, jak velké snížení emisí Unie nabídne do připravované globální dohody o ochraně klimatu. Redukce exhalací však není dostatečná pro omezení globálního oteplení pod 2 °C.

Celá tisková zpráva

Respektovat a být respektován anebo řezat, řezat a řezat?

Vloženo: 17. 2. 2015

Přílohy:

Změna klimatu - hrozba nebo příležitost?

Vloženo: 13. 2. 2015

Přílohy:

Žížalové kompostování: bioodpad lze zvládnout snadno a s důvtipem

Vloženo: 27. 1. 2015

Kompostování bioodpadu nemusí být věda, zvláště když pomohou žížaly. Na téma kompostování v interiéru se zaměřuje nový informační materiál „Pozvěte žížaly domů – na bioodpad s důvtipem“. Poradci z Ekologického institutu Veronica v něm popisují, jak kompostovat za pomoci žížal, čím je krmit a také jak poznat, že už je kompost zralý.

Celá tisková zpráva

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024