Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Moštování či grilované bioklobásy v centru Brna? Na biojarmarku na Zelném trhu!

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a ČSOP Regionální sdružení v Brně)
Vloženo: 5. 10. 2017

Tisková zpráva Ekologického institutu Veronica ze dne 5. října 2017

Moštování či grilované bioklobásy v centru Brna? Na biojarmarku na Zelném trhu!

Brno, 5. října – Od pátku do soboty mohou na Zelném trhu nakoupit návštěvníci biopotraviny a produkty lokálních pěstitelů, vyrobit si vlastní mošt nebo se dozvědět něco o ekologickém zemědělství. S různým občerstvením, se skleničkou bio vína či moštu, si návštěvnic mohou vychutnat doprovodná hudební vystoupení kapely OKno a cimbálovky.

Nakoupit potraviny v biokvalitě není v současné době až tak složité. Jen těžko se však hledají biopotraviny z lokální produkce. Zemědělce produkující právě moravské potraviny představí již 26. ročník tradičního Brněnského biojarmarku.

„Za čtvrt století dlouhou historii Brněnského biojarmarku se dostupnost biopotravin výrazně zlepšila, v obchodech ale stále narážíme více na výrobky dovážené z celého světa a méně na ty tuzemské. Proto bychom rádi představili zemědělce a výrobce, kteří pocházejí z Moravy“, srovnává historii a současnou motivaci akce Yvonna Gaillyová, ředitelka Ekologického institutu Veronica, který akci spolupořádá.

Jako každý rok se 6. a 7. října promění Zelný trh v ráj ovoce, zeleniny, kvalitních masných výrobků a sýrů, lokálního vína, medu, marmelád či pečiva, s láskou vypěstovaných a vyrobených českými zemědělci a lokálními výrobci. Kromě stánků s potravinami a občerstvením se mohou návštěvníci těšit i na bohatý kulturní program pro děti i dospělé. V pátek odpoledne a v sobotu si hravou formou workshopu zájemci mohou z jablek vylisovat vlastní mošt. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Veronica, v pátek od 16.00 vystoupí také kapela herců z divadla Husa na provázku OKno. Po celou dobu konání biojarmarku budou u stánku Ekologického institutu Veronica k dispozici ekologičtí poradci, za kterými mohou zájemci přijít pro radu či konzultaci, třeba o ekologickém zahradničení či udržitelném zemědělství.

Brněnský biojarmark je tradiční akcí, která se snaží přiblížit lokálně dostupné potraviny moravského a českého venkova nejen obyvatelům Brna. „V Brně jsou lokální biopotraviny dostupné přes různé objednávkové systémy a funguje zde řada komunit, které podporují konkrétního zemědělce. Díky nákupu přímo od výrobce je zaručená kvalita a čerstvost biopotravin a peníze zákazníků se neztrácejí v nepřehledném řetězci obchodníků,“ říká k motivaci pořádání biojarmarku Radka Matějíčková z brněnského Ekologického institutu Veronica.

Pořadateli akce jsou Regionální sdružení ČSOP Brno ve spolupráci s Ekologickým institutem Veronica a městskou částí Brno-střed. Biojarmark je součástí seriálu Akce na Zelňáku.

Další informace:

Web události: http://www.veronica.cz/?id=3&i=1432

Facebook: https://www.facebook.com/events/1964189133814922  

Kontakt:

Radka Matějíčkova, tel. 778 767 964, radka.matejickova@veronica.cz

 

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 27. 3. 2023