Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Česko na hodinu zhasne, aby se připojilo k ochraně klimatu. Chystá se Hodina Země.

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Klimatická koalice)
Vloženo: 20. 3. 2017

 

BRNO, 21. března 2017 - Brněnský hrad Špilberk, Radniční věž v Ostravě či chrám svaté Barbory v Kutné Hoře se v sobotu 25. března od 20:30 ponoří do tmy, aby ukázaly, že obyvatelé České republiky berou vážně změnu klimatu. Celosvětové akce Hodina Země se účastní desítky měst, tisíce jednotlivců i řada firem. Ti všichni zhasnou na hodinu osvětlení a dají tím najevo, že jsou připraveni se do ochrany klimatu aktivně zapojit.

Přehled všech registrovaných účastníků a akcí je možné najít na http://www.veronica.cz/hodinazeme/co-zhasne/

V některých městech ale Hodina Země nemusí trvat jen hodinu. Účastníci se mohou dobrovolně zavázat k další ochraně životního prostředí a klimatu. Například Prostějov si stanovil závazek prosazování cyklistické a pěší dopravy ve městě a rozšíření možností třídění biologického odpadu. Příbor a také obec Skály podporují své obyvatele ve snižování emisí z domácích kotlů. Kampaň má k zamyšlení přivést i jednotlivce. Řada z nich tak slibuje například snížit svou spotřebu energie, lépe nakládat s odpady či snižovat vodní stopu domácnosti úsporami vody i přechodem na bezmasou stravu. Při sobotní černé hodince lidé plánují debatovat o ochraně přírody a klimatu.

Loňský rok byl již třetím nejteplejším rokem v řadě od počátku soustavného měření teplot. Rychlost růstu teplot se navíc v posledních letech zvyšuje. Významným dopadem klimatických změn je tak mimo jiné nedostatek vody. Sucho se stává problémem nejen u nás, ale zejména v rozvojových zemích. Cílem kampaně je také upozornit na to, jak naše každodenní spotřebitelské chování ovlivňuje životní prostředí po celém světě.

O Hodině Země:

Hodina Země se zapsala do historie jako nejrozsáhlejší dobrovolná akce, která připomíná nutnost snížení příspěvku lidstva ke změnám klimatu. Postupně se zapojilo na 170 zemí, ve kterých se zhasíná přes 12 000 památek a během Hodiny Země se na celé planetě uskuteční více než 600 000 doprovodných akcí. V České republice se k akci pravidelně připojuje více než 150 měst a obcí, desítky firem a tisíce jednotlivců. Mezi nimi například Praha zhasnutím Petřínské rozhledny, Jihlava svými památkami v centru města, Žatec zhasnutím veřejného osvětlení.

Jak se zapojit do Hodiny Země:

web: http://www.hodinazeme.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/hodinazemecr/

Twitter: https://twitter.com/hodinazeme

Oficiální video (s českými titulky) zde: https://www.youtube.com/watch?v=bvSjJWrQzN8

 

Kontakty:

Radka Matějíčková, Ekologický institut Veronica, radka.matejickova@veronica.cz, 778 767 964

Yvonna Gaillyová, Ekologický institut Veronica, yvonna.gailly@veronica.cz, 777 323 792

 

 

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 18. 5. 2023