Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Výstava MAREK ukáže technologie odolné vůči klimatických změnám

Vloženo: 11. 9. 2017

Ve dnech 12. až 15. září 2017 bude na Moravském náměstí v Brně poprvé v Brně vystaven kontejner MAREK. Jde o mobilní obytný kontejner, malý domeček, který obsahuje celou řadu technologií, nástrojů a postupů, které umož­ňují soběstačné fungování domu či rekreačního chaty, ale také krizové kanceláře starosty. Objekt slouží jako ukázka těchto technologií, může například zajistit řízení obce a komunikaci s občany v krizové situaci například při přírodních katastrofách. Výstava je volně přístupná veřejnosti. Výstavu připravil a prohlídky zajišťuje Ekologický institut Veronica.

Výstava je otevřena od 12. do 15. září 2017 vždy od 9 do 17 hodin v Brně na Moravské náměstí, před Místodržitelským palácem (naproti kinu Scala). Dne 14. září mezi 16 a 19 h proběhne série komentovaných prohlídek.
„Ve vystaveném objektu najdou zájemci funkční příklady v oblasti energetiky, osvětlení, získávání a využití vody a sanitárního zařízení. Celá výstava je umístěna ve dřevěném domečku, neboli obytném kontejneru," říká Yvonna Gaillyová z Ekologického institutu Veronica.
Výstava a prezentace je určena pro všechny zájemce o soběstačné, na komunální infra­struktu­ře nezávislé objekty, pro zahrádkáře, zahradníky i městské politiky. Součástí je před­stavení možností hospodaření s dešťovou vodou. Na akci se není třeba hlásit, vstup volný.

Výstava přiváží Ekologický institut Veronica, jako příspěvek k možným adaptačním opatřením.
„Kontejner je názornou ukázka technologií, pomocí kterých jsou vysvětleny principy fungování vybavenosti a infrastruktury odolné proti krizím a adaptované na podmínky probíhající klimatické změny," doplňuje Gaillyová. „Přijďte se inspirovat, co vše si můžete domů a úřadoven pořídit."
Kontejner byl vytvořen Místní akční skupinou Opavsko. Expozice v Brně je podpořena Nadací Veronica.

Kontakt
RNDr. Yvonna Gaillyová, ředitelka, Ekologický institut Veronica, tel. 777 323 792
Petr Ledvina, Ekologický institut Veronica, tel. 776 057 637

Poznámky:
Více k tématu: http://www.veronica.cz/resilience

Obsah výstavy
Energetika: fotovoltaický systém, větrná elektrárna, šlapací gene­rátor, zařízení na dřevo umožňující záro­veň vaření a nabíjení mobilu, větrání rekuperací, kvalitní zasklení
Osvětlení: úsporné techno­logie venkovního a vnitřního osvětlení, stmívače
Voda: využití dešťové vody, čištění vody z nouzových zdrojů, čer­padla
Sanitární zařízení: separační toa­leta, úsporná sprcha, nádrž na znečištěnou vodu

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 11. 4. 2024