Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Brněnský biojarmark lákal na vlastnoručně lisovaný mošt i cimbálovou muziku

Vloženo: 6. 10. 2014

Tisková zpráva Ekologického institutu Veronica

 

V pátek a sobotu (3. a 4. října) pořádal Český svaz ochránců přírody již 23. ročník Brněnského biojarmarku. Zeleninu, pečivo, masné výrobky, mouky, marmelády, koření i víno, to vše nabízeli zemědělci v biokvalitě. Letošní ročník byl obohacen o Jablečnou slavnost a návštěvníci si tak mohli prohlédnout výstavu tradičních moravských odrůd jablek a ochutnat vlastnoručně vyrobený mošt. Připraveno bylo i občerstvení v podobě biohamburgrů, grilované zeleniny, čerstvých lívanečků a spousty sladkých dobrot. K dobrému nakupování vyhrávala cimbálová muzika Veronica.

 Brňané mají o lokální potraviny stále větší zájem. Přemýšlí o jejich původu i vlivu na životní prostředí – to znamená nejen potraviny, které za sebou nemají tisícikilometrovou cestu, ale navíc nesou značku bio. „Akce je již tradičním setkáním ekologických zemědělců, místních výrobců potravin a spotřebitelů, kteří mají rádi jídlo zblízka. Snažíme se podporovat rozvoj trhu s bioprodukty a propagovat stravování zdravé jak pro spotřebitele, tak pro krajinu“, vysvětluje hlavní organizátorka Markéta Honzová.

 Na biojarmarku bylo připraveno i bohaté občerstvení. Návštěvníci mohli zahnat hlad například paprikovým quichem nebo biošpekáčky a jako sladkou tečku si dát dýňový koláč nebo bezlepkový muffin ze špaldové mouky. Čepoval se mošt z Bílých Karpat a vařila káva z produkce Fair trade.

„Na biojarmarku jsem letos poprvé. Při příchodu sem jsem vůbec nečekal, že na takovém prostoru, celkem omezeném, najdu pro mě nečekaně velkou koncentraci zajímavých produktů. Místní prodejci jsou milí a sdílní na informace. Kromě produktů pro svou potřebu jsem zde pořídil i hodně věcí, které mi poslouží jako dárky“, říká jeden z návštěvníků Filip Šnajdr.

Nechyběl ani pestrý doprovodný program. A to nejen v podobě lisování čerstvého moštu, výroby papírových draků a poslechu cimbálové muziky. Zájemci se v rámci speciálních poraden dozvěděli, jak jednoduše kompostovat pomocí žížal i o tom, co je to přírodní zahrada a že i z plevelů se dá chutně vařit.

Kontakt:

Markéta Honzová

Ekologický institut Veronica

t.: 777 323 762, e.: marketa.honzova@veronica.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 7. 11. 2023