Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Brňané oslaví Evropský den koupání v řekách společným ponoření do řeky Svratky

Vloženo: 10. 7. 2014

Tisková zpráva Ekologického institutu Veronica

Tisíce lidí si po celé Evropě si tuto neděli připomenou význam řek společným koupáním. Brno se k mezinárodní akci připojí pod taktovkou Ekologického institutu Veronica „Skokem do brněnské Svratky" v neděli 13. července v 15 hodin. Poukáží společně na nutnost ochrany řek a na to že dle Rámcové směrnice o vodě mají být do příštího roku všechny vody dobrém ekologickém a chemickém stavu. Součástí akce bude i hudební produkce a povídání o významu vody.


„Koupání v přírodě je neúměrně levnější záležitost než nákladné akvaparky, budované v poslední době v okolí velkých měst. A to levnější jak pro rodiny s dětmi, tak pro případné investory – obce.", říká Petr Ledvina z Ekologického institutu Veronica.

Může to být hodnotnější hodnotnější zážitek než dovádění v akvaparku s chlorovanou vodou, kde také může nechat rodina s dětmi za den několik set korun", dodává Ledvina.

Všichni Brňané a návštěvníci jsou zváni na společné vykoupání ve Svratce a připojení se tím k Evropskému dni koupání v řekách! Koupací místo je 500 metrů od Anthroposu po proudu řeky na pravém břehu, před lávkou ke koupališti. Nalaďte se na vlnu léta a zažijte řeku na vlastní kůži! Vhodné i pro malé děti s rodiči či jinými opatrovníky. Dobroty na piknik, retro plavky, lehátka, balóny a lodě vítány.

A proč se koupat v řekách? Cílem společného koupání v řekách je oslava řek, našeho života s nimi a poukázání na nutnost ochrany řek a jejich kvalitu vodu. Česká republika se podobně jako další evropské země zavázala naplnit do roku 2015 Rámcovou směrnici o vodě, tady zajištění dobrého ekologického a chemického stavu všech vod. Příští rok už tedy musíme mít všechny řeky čisté . Chce se také ukázat, že jedinou možností, jak se v létě zchladit a nechat se unést vodními radovánkami, nejsou jen chlorované akvaparky, ale i řeky. Mnozí Brňané se v řekách koupou zcela běžně, jiné by to nenapadlo nebo by se sami do řeky neodhodlaly vstoupit. Kolektivní zážitek společného koupání v minulých letech mnoho lidí fascinoval natolik, že je pro ně koupání v řekách nyní už samozřejmostí.
Společné koupání proběhne jako v minulých letech i na dalších místech České republiky.

Kontakt:
Petr Ledvina
Ekologický institut Veronica
t: 776 057 637, e: petr.ledvina@veronica.cz

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 18. 2. 2024