Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Brněnský biojarmark tradičně nabídne místní potraviny a nově i Jablečnou slavnost

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a Regionálního sdružení ČSOP Brno)
Vloženo: 1. 10. 2014

Brno, 1. 10. 2014

V pátek a sobotu (3. a 4. října) pořádá Český svaz ochránců přírody již 23. ročník Brněnského biojarmarku. Ekologičtí zemědělci na něm budou nabízet zeleninu, masné výrobky, marmelády, koření i víno a mnoho dalšího. Letošní ročník navíc přinese i Jablečnou slavnost a návštěvníci si tak budou moci prohlédnout výstavu tradičních moravských odrůd jablek a ochutnat vlastnoručně vyrobený mošt. Po celou dobu budou fungovat speciální poradny, kde se zájemci dozví o kompostování pomocí žížal, o tom, co to je přírodní zahrada a o Zahradě v pytli. K dobrému nakupování bude hrát cimbálová muzika Veronica.

„Akcí se snažíme podporovat rozvoj trhu s bioprodukty a propagovat stravování zdravé jak pro spotřebitele, tak pro krajinu“, říká hlavní organizátorka Markéta Honzová.
Biojarmark přináší tradiční setkání ekologických zemědělců, místních výrobců potravin a spotřebitelů, kteří mají rádi jídlo zblízka.

Letošní ročník zaujal britské lékaře, kteří spolupracují s brněnskou Fakultní nemocnicí u svaté Anny na programech prevencí onemocnění srdce. „Rádi bychom biojarmark ukázali zástupcům naší partnerské organizace Heart of Mercey, kteří se zabývají preventivními programy na podporu zdraví v Anglii“, říká Jana Jarešová, z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, koordinátorka programu Kardiovize Brno 2030.

Biojarmark bude letos bohatší i o speciální poradny. Ekologický institutu Veronica představí svoji internetovou Ekomapu (http://www.veronica.cz/ekomapa), na níž je možné najít nejen prodejce, kteří v Brně a okolí prodávají bio a lokální potraviny, ale například i konkrétní ekologické sedláky z jižní Moravy. Radit bude i Jakub Filip s domácím kompostováním za pomocí žížal, Helena Vlašínová s přírodním zahradničením a Kateřina Pařízková přiblíží systém komunitou podporovaného zemědělství a Zahradu v pytli.

K poslechu bude vyhrávat cimbálová muzika Veronica a připraveno bude občerstvení v podobě grilované bio zeleniny, klobásek, polévky a jako sladká tečka zákusky a dezerty. Tyto dobroty doplní sortiment bio vína a čerstvý i horký  bio mošt z Bílých Karpat.
Biojarmark se koná stejně jako v loňském roce na nádvoří Domu pánů z Kunštátu, Dominikánská 9, v centru Brna.

Kontakt:

Ing. Markéta Honzová, marketa.honzova@veronica.cz, tel.: 777 323 762
Mgr. Jana Jarešová, Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, koordinátorka programu Kardiovize Brno 2030, tel.: 543 185 592Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 11. 4. 2024