Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Praktický rádce Brňana

Každý z nás se může dostat do situace, kdy si nebude vědět rady s nějakou ekologickou otázkou – co se zraněným živočichem? Kde se zbavit použité elektroniky? Co dělat, když Vás obtěžuje hluk, zápach, nebo světelné znečištění? Jak zjistím, zda je mnou nalezená houba jedlá? Kde mi opraví boty, kabelku, nebo deštník? Odpovědi a mnohé další užitečné tipy pro Brňanky a Brňany, návštěvnice a návštěvníky města najdete na následujících stranách. Možná budete sami překvapeni, kolik ekologických organizací zde působí a jaké různorodé možnosti Brno nabízí. Farmářské bio bedýnky, sdílené dílny, půjčování kol, bleší trhy, darování nepoužívaných věcí potřebným, houbařská poradna – tohle vše je možné v Brně využít.

Kus obálky publikace, kreslil R. Pospíšil

Jako další zdroj informací využijte naši internetovou Ekomapu. V Ekomapě najdete nejbližší opravnu, bazar, bezobalový obchod, útulek pro zvířata, studánku, nejbližší sběrnu odpadů, cykloservis nebo přírodní rezervaci.

Kapitoly

Zeleň

Živočichové

Voda

Ochrana ovzduší

Nakupovací desatero, opravny, jídlo zblízka

Sdílení věcí

Odpady

Veřejný pořádek - hluk, vibrace, integrovaný registr znečišťovaní

Územní plán města Brna

Seznam sběrných středisek odpadů

Seznam výkupen sběrných surovin

Seznam policejních stanic

Seznam úřadů městských částí

Seznam ekologických nevládních organizací

Jsme si vědomi toho, že informace v současné době zastarávají velmi rychle. Budeme proto rádi, pokud se na aktualizaci budete podílet i vy. Ozvěte se nám, jakmile zjistíte nějakou nesrovnalost. Změnu ihned zaznamenáme.

Stáhněte si celý Praktický rádce Brňana

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024