Studánková poradna

Novinka  mapa studánek v nové přehledné podobě.

Jak známe z pohádek, ve studánce se můžeme uvidět, ale odraz naší tváře se může zdát ve srovnání se současnou technikou nedokonalý. Nemusí to být pravda. Voda, u které zjistíme co vše obsahuje, nám o nás řekne daleko víc. Bude proto asi žádoucí, aby těch pár posledních pramenů, které mají vodu jakou pili i naši předkové, byly chráněny.

Každé pondělí 15 - 17 hodin funguje na Veronice, Panská 9, Brno, studánková poradna. Poradna Vám zdarma poradí o všem, o všem, co se týká vody ze studánek, pramenů, ale i studen. Vede Rudolf Pecháček, tel. 731 758 790.

Studánková poradna může nabídnout i srovnání kvality balených, pitných popř. i povrchových vod z databáze. Mimořádně je schopna zjistit i kvalitu vody v donešené vodě ze studánky, ale jen v parametrech základního chemického rozboru, tzn. vodivost-rozpuštěné látky, obsah vápníku, hořčíku, hydrouhličitanů, chloridů, fosforečnanů a CHSKMn. Služba je za dobrovolný příspěvek na chod poradny. Vzorek je nejlépe přinést v půllitrové PET láhvi od neslazené vody, který je předtím uchovaný v chladu. Výsledky jsou poslány e-mailem nejdříve 3 dny po dodání.

Studánková poradna je společnou poradnou Ekologického institutu Veronica a Regionálního sdružení ČSOP Brno.

Činnost studánkové poradny je podpořena Statutárním městem Brno.

  Logo města Brna

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 25. 3. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube