Studánková poradna

Novinka  mapa studánek v nové přehledné podobě.

Jak známe z pohádek, ve studánce se můžeme uvidět, ale odraz naší tváře se může zdát ve srovnání se současnou technikou nedokonalý. Nemusí to být pravda. Voda, u které zjistíme co vše obsahuje, nám o nás řekne daleko víc. Bude proto asi žádoucí, aby těch pár posledních pramenů, které mají vodu jakou pili i naši předkové, byly chráněny.

Každé pondělí 15 - 17 hodin funguje na Veronice, Panská 9, Brno, studánková poradna. O všem, co se týká vody ze studánek, pramenů, ale i studen, radí Rudolf Pecháček, tel. 731 758 790.

Studánková poradna může nabídnout i srovnání kvality balených, pitných popř.i povrchových vod z databáze. Poradna je schopna zjistit kvalitu vlastní vody jen v parametrech základního chemického rozboru, tzn. vodivost-rozpuštěné látky, tvrdost vody, obsah vápníku, hořčíku, hydrouhličitanů, chloridů a fosforečnanů. Ostatní parametry vyhodnotí jen výjimečně. Služba je zdarma, jen za případný dobrovolný příspěvek na chod poradny. Vzorek je nejlépe přinést v půllitrové PET láhvi od neslazené vody, který je předtím uchovaný v chladu. Výsledky jsou poslány e-mailem nejčastěji druhého dne.

Studánková poradna je společnou poradnou Ekologického institutu Veronica a Regionálního sdružení ČSOP Brno.

Činnost studánkové poradny je podpořena Statutárním městem Brno.

  Logo města Brna

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 21. 9. 2018  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube