Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Turistika v Ráječku

Černovický hájek leží trochu zapomenutý a schovaný mezi poli a průmyslovými zónami. Nevede k němu žádná turistická značka a po většinu vegetační sezóny je v podstatě neprostupný pro hustý zárost vegetací, případně je zaplaven vodou. Nejsnadnější přístup k hájku vede z autobusové zastávky Ráječek po polní cestě vedoucí kolem parkoviště obchodního domu a dálnice. Hájek bude mít příchozí po své pravé straně.

Vzhledem ke svému charakteru podmáčeného nepřístupného území je Černovický hájek poměrně neznámý i mezi místními obyvateli. Na druhou stranu má svým návštěvníkům co nabídnout, nejen možností pozorovat přírodní prostředí, ale také jako zdroj divokých jedlých rostlin, jejichž popularita v posledních letech roste. Jejich sběr je v přírodní rezervaci ze zákona zakázán, hájek ale může sloužit jako bohatý zdroj poznání o méně známých darech přírody.

 

Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024