Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak se oceňuje hodnota dřevin?

Kategorie: Ochrana přírody a krajiny

Pokud chce někdo pokácet strom, může mu úřad nařídit vysázet nové stromy jako náhradu. Jak se náhrada stanovuje?

Odpověď revidována: 11. 3. 2013 (původní odpověď: 6. 1. 2006)

Ve městě Brně mohou úřady využít možnost městské vyhlášky a uložit žadateli, aby si nechal zpracovat ocenění dřevin, které chce kácet, autorizovanou osobou. Výsledné ocenění je pak jakýmsi vodítkem pro určení náhradní výsadby. V současné době existuje několik metodik, které se snaží cenu dřevin vyčíslit. Nejrozšířenější je metodika doporučovaná Agenturou ochrany přírody a krajiny - orientační cenu dřevin si můžete spočítat i Vy prostřednictvím online kalkulačky, metodiku, na které je založena, lze prostudovat ze stránek AOPK. Program stanoví počet a velikost dřevin, které je potřeba vysadit, ne však druh dřeviny. Stanovení druhu určuje úřad podle vhodnosti konkrétního stanoviště.

Autor: Hana Chalupská
revidovala Hana Sekerková

Všechny dotazy v kategorii „Ochrana přírody a krajiny“

Celkový počet odpovězených dotazů 403. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 11. 10. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube