Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

V Hostětíně se naučili, jak postavit a dálkově ovládat chytrý dům

Vloženo: 11. 11. 2018

Co nového ve stavebnictví je dneska možné? Třeba chytrý dům? Dům ovládaný a řízený na dálku? Dům, který si sám vyrábí elektřinu? Co se třeba ještě před 10-15 lety zdálo utopií, je dnes běžnou součástí domů. Pro ty, kteří by si chtěli své domy inovovat a udělat je chytřejší, byl určen odborný seminář v Centru Veronica Hostětín.

Seminář byl rozdělen na tři témata – stavbu a prohlídku pasivního domu, využití fotovoltaiky na střechách a měření a dálkové ovládání. Lektorování jednotlivých částí zajistili naši přední odborníci. Semináře se zúčastnilo více než 40 účastníků.

Účastníci získali odpovědi na řadu otázek. Jak mohou pasivní domy ovlivnit naše žití? Jak by měl správný pasivní dům vypadat a co by měl svým obyvatelům přinést? Jak je to s klimatickou změnou a co máme očekávat? Jaký vliv má klimatická změna na domy a domy na klima?

Ti, kdo zvažují instalaci fotovoltaických panelů na střechu, se dozvěděli, jaká potřebují povolení, jak projít co nejjednodušeji povolovacím procesem, jak takovou elektrárnu provozovat a jaké jsou praktické zkušenosti z provozu.

Největší zájem byl o „udělátka“. Bezdrátovou měřící techniku, která funguje na desítky kilometrů. Senzory a čidla vlhkosti, teploty, koncentrace CO2, otřesů, pohybů. Hardwarová stavebnice BIG CLOWN firmy Hardwario  je koncipována jako skládačka pro běžné zákazníky, ale uplatní se i ve firmách. Účastníci se naučili sestavit šest základních dílů, díky kterým mohou sami a na dálku (mobilem) kontrolovat své prostředí, sledovat teplotní komfort, sami chránit svůj majetek, předejít škodám po zaplavení vodou, kontrolovat své topení a udržet hladinu CO2 pod kontrolou. Vše jednoduše, sami a za rozumné peníze.

 

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. www.sfzp.czwww.mzp.cz


Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024