Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Slavnostní vyhlášení vítěze ankety Brněnský strom roku již dnes

Vloženo: 20. 9. 2018

Od začátku července do konce září mohla veřejnost hlasovat v anketě Brněnský strom roku. Do finále se dostalo šest stromů navržených veřejností, neziskovými organizacemi nebo odborníky. Veřejnost rozhodla, že Brněnským stromem roku 2018 se stane douglaska tisolistá v zahrádkářské kolonii na Kraví hoře. Anketu Brněnský strom roku i letos vyhlásil Ekologický institut Veronica na podporu zájmu o městskou zeleň a její ochranu. Slavnostní vyhlášení ankety Brněnský strom roku proběhne dnes u vítězného stromu zahrádkářské kolonii Kraví hora II.

"Letos se nám opět sešlo mnoho hlasů jak v elektronickém hlasování, tak i klasických papírových hlasovacích lístků. Svědčí to o tom, že Brňané mají o zeleň a stromy v Brně opravdu zájem. V letošním opravdu horkém létě mnoho lidí přítomnost stromů ve městě ocenilo více než kdy dřív. Kromě pochvalných reakcí a nominací dalších stromů, se k nám dostaly i zprávy o stromech ohrožených kácením nebo vyžadujících odbornou péči", uvedla organizátorka ankety Brněnský strom roku 2018 Markéta Honzová z Ekologického institutu Veronica. Brňanky a Brňané mohli v průběhu jara navrhovat libovolný strom, který stojí za to ocenit. O konečném vítězi rozhodla veřejnost hlasováním na webových stránkách, Facebooku a v Domě ochránců přírody.


Douglasku tisolistou, která se stala letošním Brněnským stromem roku, nominoval zahrádkář z kolonie na Kraví hoře. Vítězná douglaska letos slaví padesáté narozeniny. "Nominoval jsem douglasku tisolistou, kterou jsem před padesáti lety zasadil ze tří důvodů. Jako oslavu a památku narození mé dcery, dále z radosti ze získání pronájmu zahrádky, na které douglaska roste a je také „stromem svobody“ a připomíná politické jaro, které slibovalo, že se zbavíme diktatury." vysvětluje Jan Toth, který vítězný strom do ankety přihlásil.

Ekologický institut Veronica srdečně zve všechny na slavnostní vyhlášení ankety Brněnský strom roku do areálu zahrádek v kolonii Kraví hora II. s přístupem z ulice Rybkova. Připraveno je drobné pohoštění a cimbálová muzika. Jsme potěšeni, že naše pozvání přijala i úřadující místostarostka Brna-střed Jasna Flamiková, která přednese příspěvek o významu zeleně ve městě. U příležitosti vyhlášení ankety proběhne také slosování anketních lístků.

Ekologický institut Veronica je profesionální pracoviště Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica. Svojí expertní a vzdělávací činností poskytuje interpretaci odborných environmentálních témat. Zabývá se jak městským, tak venkovským prostředím, v širokém záběru od místního detailu po mezinárodní souvislosti. Provozuje ekologickou poradnu, Centrum Veronica Hostětín a vydává stejnojmenný časopis. Posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.

Koordinátorka ankety: Markéta Honzová

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024