Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Anketa Brněnský strom roku zná vítěze

Vloženo: 9. 10. 2015

Od poloviny srpna do konce září mohla veřejnost hlasovat v anketě Brněnský strom roku. Do finále se dostalo osm stromů navržených veřejností, školami nebo odborníky.  Ankety se zúčastnilo téměř sedm stovek hlasujících. Veřejnost rozhodla, že Brněnským stromem roku 2015 se stane dub letní v Brně - Žabovřeskách.  Anketu Brněnský strom roku i letos vyhlásil Ekologický institut Veronica na podporu zájmu o městskou zeleň. Slavnostní vyhlášení ankety Brněnský strom roku proběhne 15. října v 16 hodin u vítězného stromu v Žabovřeskách na adrese Foersterova 2 v areálu Salesiánského střediska mládeže - domu dětí a mládeže v Žabovřeskách.

"Letos se nám sešlo nejvíce hlasů za posledních několik let. Svědčí to o tom, že Brňané mají o zeleň a stromy v Brně opravdu zájem. V průběhu ankety se nám dostávalo mnoha pozitivních ohlasů. Kromě pochvalných reakcí a nominací dalších stromů, se k nám dostaly i zprávy o stromech ohrožených kácením nebo vyžadujících odbornou péči", uvedla organizátorka ankety Brněnský strom roku 2015 Markéta Honzová z Ekologického institutu Veronica.

Brňanky a Brňané mohli v průběhu jara navrhovat libovolný strom, který stojí za to ocenit. Z příspěvků poté porota složená z odborníků a dalších spolupracujících institucí vybrala osm finalistů. O konečném vítězi rozhodla veřejnost hlasováním na webových stránkách, v knihovnách a některých restauracích. Do ankety Brněnský strom roku bylo v průběhu hlasování zasláno 674 platných hlasů.Dub letní, který se stal letošním Brněnským stromem roku, nominovali zástupci Salesiánského střediska mládeže - domu dětí a mládeže v Žabovřeskách. Vítězný dub letní stojí totiž v areálu sídla této organizace, které zajišťuje volnočasové aktivity pro děti a mládež. "Nominovali jsme dub letní, který byl vysazen u příležitosti 70. výročí příchodu Salesiánů do Brna. Vzhledem ke svému umístění se tento strom účastní všech kulturních, sportovních i duchovních akcí našeho  střediska." vysvětluje Pavel Melichárek ze Salesiánského střediska mládeže – domu dětí a mládeže.
Ekologický institut Veronica srdečně zve všechny na slavnostní vyhlášení ankety Brněnský strom roku do areálu Salesiánského střediska mládeže na Foersterově 2 v Žabovřeskách. Připraveno je drobné pohoštění a cimbálová muzika. Jsme potěšeni, že naše pozvání přijal i úřadující náměstek primátora Martin Ander a zástupce radnice městské části Žabovřesky. U příležitosti vyhlášení ankety proběhne také slosování anketních lístků. Výherce se mohou těšit na praktické i lahodné ceny.
Ekologický institut Veronica je profesionální pracoviště Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica. Svojí expertní a vzdělávací činností poskytuje interpretaci odborných environmentálních témat. Zabývá se jak městským, tak venkovským prostředím, v širokém záběru od místního detailu po mezinárodní souvislosti. Provozuje ekologickou poradnu, Centrum Veronica Hostětín a vydává stejnojmenný časopis. Posláním je podpora šetrného vztahu k přírodě, krajině a jejím přírodním i kulturním hodnotám.

Anketa je podpořena v rámci projektu Environmentální poradenství aktivně, profesionálně a místně zakotveně. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

Kontakt pro média:
Jolana Čuprová
Tel.: 542 422 757
E-mail: jolana.cuprova@veronica.cz

Koordinátorka anekty:
Markéta Honzová
Tel:542 422 757, 777 323 762
E-mail: marketa.honzova@veronica.cz

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 28. 3. 2023