Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

„Hostětínští” utužují spolupráci se školou pro sluchově handicapované žáky ve Valašském Meziříčí

Vloženo: 8. 5. 2022
„V Centru jsme již delší čas chtěli vytvořit plnohodnotný program pro žáky s poruchami sluchu, neboť jde o stále velmi upozaďovanou cílovou skupinu. Máme již praxi s dětmi a dospívajícími z okruhu nevidomých či s dětmi s pohybovým omezením, a tak jsme chtěli naši nabídku programů zpřístupnit  i dalším specifickým skupinám jako jsou právě neslyšící žáci. Žáci s poruchami sluchu mají obvykle menší slovní zásobu než zdravé děti, ale svým elánem a nadšením pro různé aktivity, s nimiž se doposud nesetkali, mnohdy předčí žáky z klasické základní školy. Motivace žáků je tak většinou zajištěná. Během programu je důležitá spolupráce s pedagogy ovládajícími znakovou řeč, díky níž lze kvalitně vzdělávat právě i tuto cílovou skupinu“, říká lektor EVVO Josef Zimola. 

 

V Centru Veronica připravili výukový program, a to jak v pobytové, tak v klasické blokové verzi. Žáci s poruchami sluchu poznávají pestrost zahrady i ovocného sadu. „Program je obohacen o badatelsky laděné aktivity podporující v žácích touhu zkoumat okolí a ověřovat si svoje předpoklady. Děti se například zabývaly důležitostí opylovačů, ale i praktickými aktivitami jako je výlov bezobratlých organismů nebo odchyt lučního hmyzu“, představuje program lektor.
Ve výukových programech byly použity i prvky zahradní terapie pro rozvoj environmentální senzitivity žáků. Ta využívá příznivých účinků zahrady a pobytu v ní na fyzické i psychické zdraví. Díky tomu se žáci mohou naučit relaxovat v přirozeném prostředí a zároveň si utužují svoje postoje a kladný vztah k přírodě. Důležité je, že jsou schopni vnímat vlastní pocity a uvědomují si nejen sami sebe, ale i prostředí, které pro ně mohlo být neprobádaným světem a celkově jednou velkou neznámou.

 

Programy pro děti s handicapem jsou stálou nabídkou Centra Veronica v Hostětíně. Žáci zde mohou společně s pedagogy trávit smysluplně čas de facto během celé sezony.

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 11. 4. 2024