Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Hostětín? Udržitelná vesnice, ale i místo, kde vzdělávají děti se specifickými potřebami

Vloženo: 4. 2. 2022

Toto středisko se již řadu let zaměřuje na ekologickou výchovu dětí a mládeže, ale k cílovým skupinám patří i děti nevidomé a slabozraké či děti se spinální svalovou atrofií. Vzhledem k faktu, že handicapovaní preferují pobytové programy včetně ubytování, má středisko bezbariérový přístup. Jedním z cílů činnosti v následujících letech je postupné rozšiřování nabídky výukových i pobytových programů právě i pro další skupiny se specifickými potřebami. Proto se letos plánuje vytvořit program, který bude uzpůsobený na míru pro neslyšící žáky.

Centrum Veronica se chystá rozvinout spolupráci se školou pro sluchově handicapované žáky ve Valašském Meziříčí, pro které vytvoří pobytový program včetně dvou krátkodobých výukových bloků. Pobyt bude obohacen o techniky arteterapie a dramaterapie, které se bohužel zatím v environmentálních programech moc často nevyskytují a přitom jde o způsoby, jak je možné výukové programy zatraktivnit. Programu se bude po pilotním ověření moci účastnit jakákoliv škola pro žáky se sluchovým handicapem. Navíc bude přenositelný a realizovatelný kdekoliv jinde.

„Některé děti trpí postižením sluchu již od narození, a tak nemusí chápat pojmy, které nám připadají naprosto běžné. Proto bude nutné vytvořit program tak, aby byl co nejvíce vstřebatelný a pro děti uchopitelný. Bude nutné pracovat s řadou podkladových obrazových materiálů a důležitá bude rozhodně i spolupráce s asistenty ovládající znakování”, říká Josef Zimola, lektor programů Centra Veronica v Hostětíně.

Díky programům, které jsou vytvářeny primárně pro klienty se specifickými potřebami, může Centrum v budoucnu sdílet svoje zkušenosti také s pracovníky či studenty středních a vysokých škol sociálního či pedagogického směru, čímž se bude zvyšovat nejen dosah činnosti, ale i celková osvěta společnosti v této oblasti. 

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024