Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Děti s poruchou sluchu v Hostětíně poznávaly taje přírody

Vloženo: 30. 9. 2020

Děti ze školy pro sluchově postižené z Valašského Meziříčí mají nové zážitky. Při pobytu v Hostětíně zjišťovaly tajemství ze života včel a oveček. Speciálně upravené environmentální programy pro ně připravili pracovníci Centra Veronica Hostětín. V tomto ekocentru se věnují zdravotně postiženým již od roku 2015.

„Práce s dětmi s poruchou sluchu je pro nás letošní novinkou, kterou jsme již dlouho toužili zkusit. Máme zkušenosti s dětmi, které mají omezenou hybnost anebo nevidí. Poruchy sluchu ale přináší nová specifika v tom, jakými metodami můžeme dětem přírodu ukázat a jak jim pomoct ji poznávat a navazovat s ní vztah.  Odborně se tomu říká rozvíjení environmentální senzitivity.“, říká o projektu ředitelka Centra Veronica, Marie Křiváková.

V Centru Veronica připravili pětidenní pobytový výukový program a celkem čtyři jednodenní programy. Jejich tématy jsou včelky, ovečky, přírodní zahrada a hostětínské ekologické projekty. Programy jsou plné zábavných i naučných her a aktivit.

„V programu o včelách například žáci poznají vývojová stádia včely, seznámí se se včelími produkty a vlastnoručně si zhotoví voňavý výrobek. Program o ovcích se zaměřuje na pochopení významu ovcí při obhospodařování krajiny a žáci poznají i tradiční řemesla, která využívají ovčí produkty. Programy jsou rozděleny na teoretickou a praktickou část, dynamické aktivity se střídají s aktivitami odpočinkovými a kreativními. Jsou sestaveny tak, aby vyhovovaly potřebám žáků s vadami sluchu, nejlépe bez neustálé potřeby udržovat oční kontakt s lektorem či tlumočníkem.“, dodává Křiváková.

Programy pro děti se zdravotním handicapem jsou stálou nabídkou ekocentra Veronica v Hostětíně. Děti sem mohou jezdit po celý rok.Kontakt: marie.krivakova@veronica.cz, 572 630 670.

Informace o projektu: https://hostetin.veronica.cz/interpretace-bilych-karpat-detem-s-poruchami-sluchu

Informace o pobytových programech pro handicapované: https://hostetin.veronica.cz/pobyty-programy-pro-deti-s-handicapem

 

 

Projekt byl podpořen v grantovém řízení Ministerstva životního prostředí a nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

 

 

 

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024