Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Brněnský biojarmark proběhne letos jen virtuálně

(Společná zpráva Ekologického institutu Veronica a ČSOP Brno)
Vloženo: 1. 10. 2020

Tiskové oznámení ČSOP Brno a Ekologického institutu Veronica ze dne 1. října 2020

Tradiční Brněnský biojarmark proběhne letos pouze virtuální formou, nebude v podobě stánkového prodeje v centru Brna. Po celý říjen mají návštěvníci možnost si vybrat z bohaté nabídky od pravidelných účastníků biojarmarku, od biosedláků a biozpracovatelů a objednat si zboží přímo u nich. Bohatou nabídku tvoří biozelenina, biovíno, biosýry, biomaso, a spousta zpracovaných bio produktů. Účastníci svým nákupem i letos podpoří ekologické zemědělství na Moravě. Akci pořádá Český svaz ochránců přírody v Brně ve spolupráci s Ekologickým institutem Veronica.

Brněnský biojarmark je tradiční setkání ekologických pěstitelů a chovatelů, výrobců moštů i vína s návštěvníky a zákazníky. Letos výjimečně proběhne pouze virtuálně, nebude se konat formou stánkového prodeje. Již dvacátý devátý ročník akce se měl konat tuto sobotu 3. října, na Zelném trhu v Brně.

„Chtěli jsme i letos podpořit ekologické zemědělství a ekologické zemědělce, kteří se Biojarmarku pravidelně prodávají. Proto jsme vytvořili alespoň internetovou nabídku, kde si každý zájemce klikne na vybraného sedláka či zpracovatele a nakoupí si přes jeho e-obchod,“ říká za pořadatele Petr Ledvina.

Mnozí sedláci umí dovést čerstvé bioprodukty nejen do Brna, často se dá domluvit jiný způsob podpory a odběru. Výhodou je letos, že se dá zapojit, aniž by návštěvnice a návštěvníci museli dojít osobně do centra Brna.

„Všichni doufáme, že si společně biomoštem a biovínem za doprovodu cimbálové muziky Veronica připijeme napřesrok, v roce 2021, na jubilejním třicátém Biojarmarku.

Akci pořádá RS ČSOP Brno ve spolupráci s Ekologickým institutem Veronica a Trhy na Zelňáku. Akci finančně podpořilo Statutární město Brno.

Web události: https://www.veronica.cz/kalendar-akci?i=1501

Kontakt
Petr Ledvina, tel. 776 057 637, petr.ledvina@veronica.cz

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 5. 2024