Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Ploskořez - v jednoduchosti je síla

Šikovný pomocník na zahradě. Nahradí rýč, motyku, kosu, kypřič..

 

S pomocí tohoto kusu plochého zahnutého železa na násadě můžete obhospodařovat svoji zahradu – podebrat nebo posekat nežádoucí rostliny, zapravit mulč do půdy, prokypřit ji, aniž byste ji obraceli. Odpadá nutnost vlastnění a nošení mnoha druhů nástrojů, ploskořez je může dobře nahradit. Ploskořez vám bude napomocen, pokud jste se rozhodli ustoupit od rytí, ale i v případě, pokud se tohoto způsobu obhospodařování nehodláte vzdát.

...a proč zmiňujeme rytí? Rytím půdu prokypříte a můžete do ní zapravit organickou hmotu, zároveň ji však obrátíte  - a způsobíte "zemětřesení" Půdním mikroorganismům a živočichům poté chvíli trvá než si opět najdou své místo, než se ustálí rovnováha a půda je opět bohatá a živá.

 

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024