CZ | EN

Jak se zbavit v kuchyni mravenců

17. 3. 2008
V naší školní kuchyni máme každé ráno hodně mravenců. Nemůžeme zjistit odkud vycházejí - protože jsou po celé kuchyni, můžete nám poradit nějaký ekologický způsob vedoucí k jejich odstranění.
Doporučení Ekologické poradny Veronica

Pokud nevíte, kudy se mravenci dostávají, budete je muset vychytat, jde to celkem snadno, i když to trvá pár dní. Je dobré mít všude uklizeno, žádné drobečky a jen na místech, kde jste je naposled pozorovali, nechat něco, co jim chutná (kousíček jablka, kousíček vlašského ořechu, případně malý kousíček masa...). Nejlepší je pak nabrat do ubrousku (může být i vlhký) mravence i s návnadou a odnést na kompost. Na ta místa je pak dobré rozprášit třeba levanduli nebo nějaké staré koření, papriku, skořici apod. vynikající je pelyněk brotan, prostě něco aromatického, tím jim zrušíte pachové cestičky. Možná by se dalo do vody při umývání podlahy přidal čaj z levandule, nějaký éterický olej apod., to ale nemám vyzkoušené. Pokud jsou to faraoni (prťaví (cca2-3mm)), s těmi je trošku problém, na ty nám kdysi doporučovali směs cukru a boraxu, nosí to do hnízda královně a ta pak přestane klást další vajíčka. Existuje také ekologický přípravek, myslím se to jmenuje bioformitox (k dostání v zahrádkářských potřebách).

Hodně štěstí, přeji hezký den a úspěšný odsun mravenců.

Helena Vlašínová; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Zahrady a zemědělství Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 406. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 29. 5. 2020