Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak se zbavit v kuchyni mravenců

Kategorie: Zemědělství a zahrady

V naší školní kuchyni máme každé ráno hodně mravenců. Nemůžeme zjistit odkud vycházejí - protože jsou po celé kuchyni, můžete nám poradit nějaký ekologický způsob vedoucí k jejich odstranění.
17. 3. 2008

Pokud nevíte, kudy se mravenci dostávají, budete je muset vychytat, jde to celkem snadno, i když to trvá pár dní. Je dobré mít všude uklizeno, žádné drobečky a jen na místech, kde jste je naposled pozorovali, nechat něco, co jim chutná (kousíček jablka, kousíček vlašského ořechu, případně malý kousíček masa...). Nejlepší je pak nabrat do ubrousku (může být i vlhký) mravence i s návnadou a odnést na kompost. Na ta místa je pak dobré rozprášit třeba levanduli nebo nějaké staré koření, papriku, skořici apod. vynikající je pelyněk brotan, prostě něco aromatického, tím jim zrušíte pachové cestičky. Možná by se dalo do vody při umývání podlahy přidal čaj z levandule, nějaký éterický olej apod., to ale nemám vyzkoušené. Pokud jsou to faraoni (prťaví (cca2-3mm)), s těmi je trošku problém, na ty nám kdysi doporučovali směs cukru a boraxu, nosí to do hnízda královně a ta pak přestane klást další vajíčka. Existuje také ekologický přípravek, myslím se to jmenuje bioformitox (k dostání v zahrádkářských potřebách).

Hodně štěstí, přeji hezký den a úspěšný odsun mravenců.

Autor: Helena Vlašínová

Všechny dotazy v kategorii „Zemědělství a zahrady“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube