Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Kam se starým textilem?

Kategorie: Odpady, kompostování

Máme doma řadu oblečení, které je v dobrém stavu a je škoda ho vyhodit. Víte o nějaké možnosti, jak toto oblečení dále využít?

Co když naopak mám pytel starého oblečení v takovém stavu, že už jej nelze nabídnout žádné charitě. Je mi ale trochu proti srsti hodit to vše do kontejnerů na směšný odpad. Pobýval jsem delší dobu v Němečku, kde byl vždy vedle kontejnerů na láhve a papír také kontejner na staré hadry. Existuje něco v takovém stylu i u nás nebo mám vše skutečně hodit do popelnice?

Odpověď revidována: 19. 5. 2016 (původní odpověď: 10. 5. 2006)

Kontejnery na textil, který už není vhodný pro charitu, se nachází v řadě míst po republice. Podívejte se např. na seznam kontejnerů na textil v Praze, podobné kontejnery jsou např. i v Brně, kde některé z nich provozuje společnost E + B textil. Ta, po vytřízení použitelného oblečení a hader pro strojírenský průmysl předá zbytek textilu zpracovatelům, kteří se zabývají páráním a drásáním textilu a vlákna předávají dále prvovýrobcům textilu. Prozkoumejte seznam kontejnerů na textil v celé ČR, které provozuje Diakonie Broumov (je jich více než 500).

Textil a další věci, kterých se hodláte zbavit a  který může využít někdo další, lze věnovat Nadaci Veronica do obchůdku. Prodejem darů získává Nadace finanční prostředky na podporu aktivit nejen ochraně životního prostředí.

Více než 50 sběrných míst na starý textil, převážně na jižní Moravě, najdete na naší Ekomapě (kontejnery provozuje nejčastěji Diakonie, Charita, ČČK, sami obce.

Autor: Hana Chalupská, Petr Ledvina

Přečtěte si k dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Odpady, kompostování“

Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 26. 10. 2018  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube