Ekomapa – filtry
Ekomapa Vaše ekologická navigace

Vyhledat na mapě


Počet objektů na mapě: 5511

×

Výsledky vyhledávání­

Zpět

Nápověda

Ekomapa zobrazuje celou řadu objektů.
Máte možnost:

 • Zobrazit objekty v jednotlivé kategorii objektů. Klikněte vlevo na vybranou kategorii. Najedete-li myší nad název objektu, na mapě se objeví popis a další informace o objektu. Když na jméno objektu (v levém sloupci) kliknete, mapa se navíc přiblíží, tj. zvětší a zobrazí se v detailním rozlišení.
 • V levém menu jsou jednotlivé kategorie objektů sdruženy do 6 oblastí (ekospotřebitel, odpady, organizace, příroda, domy + budovy a ostatní). Klikem na znaménko [+] či na jméno okruhu, lze jednotlivé kategorie rozbalovat a sbalovat.
 • Pokud se v levém menu klikne na „Vyčisti mapu“, nastaví se mapa do výchozího měřítka, skryjí se všechny značky. Při kliknutí na „Zobraz vše“, se zobrazí všechny kategorie a všechny objekty (dle zvoleného regionu). Pozor: delší načtení a několik set značek.
 • Chcete-li najít např. nejbližší sběrný dvůr nebo jiné místo, zadejte do pole hledanou adresu. Po vyhledání získáte seznam nejbližších objektů po kategoriích se zobrazenou vzdáleností od nalezeného místa, ať např. od Vašeho bydliště či libovolného zadaného místa.
 • Ve výchozím nastavení je zobrazena mapa OpenStreetMap - vytvářenou společně uživateli z celého světa, která poskytuje kvalitní data i rozlišení. Další možnost je samostatná a velmi podrobná mapa cyklistická, založená opět na svobodném principu a vytvářená opět společně uživateli celého světa. Lze si zobrazit mapu Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK), která přináší kvalitní podkladová data včetně vrstevnic a poslední možnost je vrstva turistické mapy.

O Ekomapě

Ekomapu vytvořil a spravuje Ekologický institut Veronica. Interaktivní ekomapa je určena všem, kteří hledají různé služby, možnosti ale i přírodní krásy, které úzce souvisí se životním prostředím a přírodou. Na Ekomapě lze např. najít místa veganské podniky, bezobalové obchody, prodejny biopotravin (které nejsou součástí nadnárodních řetězců - podporujeme lokální ekonomiku), místa prodeje lokálních potravin, sběrná střediska odpadů, cykloservisy, opravna, ale i studánky, přírodní zahrady, naučné stezka, památné stromy. Jsou tu i útulky pro zvířata, slaměné domy po celé ČR. Brňané tu najdou úřady městských částí, vegetariánské restaurace, prodejny ekokosmetiky a ekodrogérie, prodejny recyklovaného papíru, zajímavé vyhlídky na město.

Seznam zobrazených okruhů

icoEkospotřebitel
icoOdpady
icoOrganizace
icoPříroda
icoDomy, objekty
icoOstatní

Podklady a fotografie

 • Vytvořil a naprogramoval Ekologický institut Veronica (Petr Ledvina, Honza Posp.)
 • Námět pro Ekomapu: Ekoporadna Živica, Bratislava.
 • Obsahová náplň: poradci Ekologické poradny Veronica, stážisté a dobrovolníci. Informace pocházejí z veřejných zdrojů. Souřadnice chráněných území: Krajský úřad Jihomoravského kraje. Studánky: Rudolf Pecháček - studánková poradna RS ČSOP a Ekologického institutu Veronica. Naučné stezky Jihomoravského kraje - web Environmentální výchova (gymnázium Jaroška)
 • Autoři fotografií: archiv Ekolologického institutu Veronica; studánky - Rudolf Pecháček a archiv Rudolfa Pecháčka; chráněná území - Wikipedia, autoři uvedeni jednotlivě u každé fotografie; vyhlídky - Milan Peňaz v rámci projektu Ekologického institutu Veronica.
 • Mapový podklad: Mapa firmy Seznam.cz, OpenStreetMap, Cyklo- svobodné cyklistické mapy cyklistické, spravované uživateli celého světa („Mapová data © Přispěvatelé OpenStreetMap, licence: CC-BY-SA“), katastrální mapa Českého úřada zeměměřického a katastrálního a turistická mapa firmy Seznam.cz na základě podkladů OpenStreetMap.

Pokud znáte ještě další objekty, které chybějí a měly by na mapě být, přidejte je do mapy. O chybách a omylech nás můžete informovat na adrese veronica@veronica.cz.

Děkujeme za podporu

 • Zrychlení a vylepšení pro mobilní zařízení podpořilo Ministerstvem životního prostředí.
 • Aktualizace Ekomapy byla podpořena Statutárním městem Brno a Nadací Veronica prostřednictvím výtěžku sbírky Společně pro přírodu.

Logo Brna Logo Nadace Veronica

Přidat objekt na Ekomapu

Znáte další­ mí­sto, které na mapě chybí­? Zaměřte ho na mapě, vyplňte několik údajů a odešlete. Po kontrole se během několika dní­ objeví­ na mapě.O Vás

(nezobrazuje se na mapě)


Vyhledat adresu: