Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Pozvánka na exkurzi za energetickou soběstačností

Vloženo: 28. 5. 2009
Pozvánka na exkurzi za energetickou soběstačností
(energeticky soběstačná obec Kněžice, soubor pasivních domů Koberovy)

Ekologický institut Veronica ve spolupráci s Mikroregionem Bojkovsko a Energetickou agenturou Zlínského kraje si Vás dovoluje pozvat na zajímavou exkurzi do obcí Kněžice a Koberovy.
Kněžice (u Nymburka) jsou jedinou plně energeticky soběstačnou obcí v ČR (z hlediska vytápění i výroby elektřiny) a veškerou energii produkují z obnovitelných zdrojů. V Koberovech navštívíme unikátní soubor pasivních rodinných domů.

Našimi průvodci při cestě budou
• Ing. Miroslava Knotková, ředitelka Energetické agentury Zlínského kraje
• RNDr. Yvonna Gaillyová, ředitelka Ekologického institutu Veronica

Co Vám při exkurzi nabídneme?
• jedinečnou možnost získání komplexních informací důležitých pro další rozhodování o směru rozvoje a o investicích ve Vaší obci během jednoho dne.
• koncept energeticky soběstačného území
• možnosti úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů – inspiraci, poznatky, nové možnosti a nápady – vše teoreticky (přednášky M. Knotkové a Y. Gaillyová na palubě autobusu dle zájmu účastníků po celou dobu cesty) i prakticky při exkurzi s dalšími odborníky
• praktickou ukázku fungování bioplynové stanice, kotelny na biomasu a slámu, pasivních domů, solárních a fotovoltaických panelů aj.
• info o projektu zelená úsporám a o dalších možnostech financování projektů

Exkurze je organizována přednostně pro mikroregion Bojkovsko, ale mohou se jí účastnit i zájemci z jiných regionů. Je vhodná nejen pro zastupitele obcí, ale rovněž pro podnikatele, projektanty, řemeslníky a další zájemce.

Termín exkurze
Čtvrtek 11. června 2009, nástupní místa do autobusu: Hostětín, Zlín

Přihlášky a bližší informace
http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/175
Hana Machů, hana.machu@veronica.cz, tel. 572 630 670.

Exkurze je pořádána v rámci projektu ZO ČSOP Veronica „Ochrana klimatu na místní úrovni“. Projekt je finančně podpořen v rámci grantového řízení Ministerstva životního prostředí.

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 5. 2024