Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Kde nakupovat ekologicky a kde jsou další „ekologická“ místa. Ekomapa nově poradí i na mobilech

Vloženo: 9. 12. 2019

Kde nakupovat ekologicky a kde jsou další „ekologická" místa. Ekomapa nově poradí i na mobilech
Oblíbená internetová Ekomapa získala novou rychlou tvář – vhodnou i na zmenšenou na obrazovku mobilů. Uživatelé nemusí zapínat počítač, aby zjistili, kde před vánoci nakoupit bez obalu anebo kam zajít v Brně na veganské jídlo. Nové aplikaci nabízí rychle a pohodlně také informace o kvalitě vod ve více než 1200 studánkách, poradí, kam odložit starý textil, kde je zvířecí útulek anebo nabídne přehled o slaměných domech v celé republiace. Lze vyhledávat ve více než 40 kategoriích a mezi téměř 5000 objekty. Mapu připravil Ekologický institut Veronica a je dostupná je na adrese www.veronica.cz/ekomapa.

Ekomapa je internetová mapa, ve které jsou navíc zaznamenány kromě standardních objektů i místa, která souvisí ze životním prostředím, ekologií, která umožňuje šetrnější nakupování. Jde o transparentní způsob, kdy není nabízen nebo preferován žádný konkrétní obchod.

Na naši ekologickou poradnu se obraceli lidé, že by chtěli Ekomapu používat i na mobilních zařízeních. Proto jsme ji nechali celou přepracovat. Nová Ekomapa je nyní rychlá a primárně zacílená na mobily, tablety a podobná zařízení," vysvětluje Petr Ledvina, vedoucí ekologické poradny Veronica.

Přehledně uspořádaná a průběžně aktualizovaná data v Ekomapě jsou vhodným informačním zdrojem pro širokou veřejnost. Ekomapa zobrazuje více než 40 kategorií objektů jako jsou veganské podniky, nejrůznější bazary a opravny, prodejny biopotravin, systémy komunitou podporovaného zemědělství, ekologické organizace, veřejná pítka, nejen sběrny odpadů, ale i starého textilu, naučné stezky i rezervace.

Z celé ČR tu jsou certifikované přírodní zahrady, útulky pro zvířata, studánky, domy izolované slámou či příklady veřejných institucí, které se chovají ekologicky.
Ekomapa je od počátku založena na spolupráci se samotnými uživateli. Každý může přispět svými zajímavými, důležitými místy z jejich okolí, které ještě na Ekomapě chybí. O novém objektu stačí zadat pár údajů, zaměřit a popř. vyfotit a odeslat na Ekomapu.

Tvorba nové aplikace byla podpořena Ministerstvem životního prostředí.

Kontakt Petr Ledvina, vedoucí Ekologické poradny Veronica
petr.ledvina@veronica.cz, 542 422 757, 776 057 637
www.veronica.cz/ekomapa

  0292_kde-nakupovat-ekologicky-a-kde-jsou-dalsi-ekologicka-mista-ekomapa-nove-poradi-i-na-mobilech.jpg

  Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

   nebo
   Kč
  Logo Darujme.cz
     

  © ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 5. 2024