Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Děti s handicapem v Hostětíně vyzkoušely stloukat máslo i dělat hliněnou omítku

Vloženo: 5. 8. 2019

Za tradičními poklady, které nabízejí Bílé Karpaty, se vydaly děti s diagnózou SMA – spinální muskulární atrofie. V Centru Veronica Hostětín pro ně pracovníci připravili letní tábor s bohatým řemeslným, kulinářským i kulturním programem. Děti tak poznávaly stará tradiční řemesla i zdravý životní styl založený na nabídce z přírody.

Prázdninové pobyty pro děti s handicapem nejsou v Hostětíně novinkou. Tou byl letošní program – zaměřený na interpretaci přírodního a kulturního dědictví Bílých Karpat, tradiční řemesla, ekologické zemědělství a zpracování BIO produktů

Děti se učily zpracovat ovčí vlnu a mléko. Měly povídání o včelaření a využití včelích produktů, vyráběly si svíčky ze včelího vosku. Naučily se také o možnostech zpracování planých rostlin v kuchyni a vyrobily si zdravé svačinky. Jelikož se jednoho z pobytů účastnily pouze dívky, tak nechyběla také výroba domácí kosmetiky.

Centrum Veronica sídlí v ekologickém pasivním domě. Proto byly zařazeny i „ekostavitelské“ aktivity – výroba hliněných omítek a jejich aplikace na slaměnou stěnu přístřešku v zahradě.

Na programu byla také řada exkurzí za tradičními řemesly, například na ovčí farmu na Žítkové, na farmu Envicentra ve Vysokém Poli. Součástí byl i bohatý doplňkový program (canisterapie, muzikoterapie, fyzioterapeutické masáže, vystoupení kouzelníka, ukázky zásahu vojáků, modelů tanků, koncert kapely STRAM apod.)

Táborů se letos zúčastnilo 22 dětí se SMA a svalovými dystrofiemi, v Centru Veronica Hostětín měly zajištěno ubytování v bezbariérové budově v pasivním standardu s rekuperací, polohovacími lůžky a speciálním zvedákem, stravování z regionálních a BIO surovin uzpůsobené jejich specifickým stravovacím potřebám a celodenní osobní asistenci a lékařské ošetření.

Kontakt: marie.krivakova@veronica.cz, 572 630 670. Informace o projektu: https://hostetin.veronica.cz/hostetin-pro-kazdeho-aneb-prekonejme-bariery

 

Projekt je podpořen Ministerstvem životního prostředí a nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024