Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

V Hostětíně můžete vyzkoušet muzikoterapii i arteterapii

Vloženo: 29. 4. 2016

Centrum Veronica Hostětín od letošního roku vítá novou skupinu návštěvníků – zdravotně handicapované, seniory či rodiny s dětmi. Lektoři na ně jsou připraveni. Vyškolili se v muzikoterapii a arteterapii.

 

„V minulém a tomto roce probíhají v Hostětíně velké programové změny. Začali jsme spolupracovat s různými skupinami zdravotně znevýhodněných občanů, s vozíčkáři či s nevidomými. Nabízíme jim novou programovou nabídku, která je založená na poznávání Hostětína všemi smysly“, říká o programech ředitelka Centra Veronica, Marie Křiváková. V Hostětíně proběhlo několik pobytů, při kterých se návštěvníci z této cílové skupiny účastnili exkurze po Hostětíně, vozíčkáři si ručně lisovali mošt, nevidomí poznávali přírodní zahradu či filcovali z ovčí vlny. To jsou programy, které vyžadují lektorskou připravenost a znalost cílové skupiny.

 

Na práci se zdravotně znevýhodněnými občany byli hostětínští lektoři speciálně proškoleni. „Proběhlo zde několik setkání se zástupci nevidomých z organizace SONS ze Vsetína a také s vozíčkáři z Domova pro mne. Při těchto setkáních naši lektoři získávali speciální zkušenosti a dovednosti“, upřesňuje Marie Křiváková a dodává: „Naši lektoři jsou vyškoleni také v muzikoterapii a arteterapii. To jsou metody, které umožní hlubší práci s cílovou skupinou. Lidský hlas, melodie a rytmus, zpěv a bubny či jiné rytmické nástroje jsou skvělými pomocníky pro uvolnění. Stejně tak malování, ať individuální nebo i kolektivní. Všechny postupy jsme si v praxi vyzkoušeli a můžeme je zprostředkovat našim návštěvníkům“.

 

Přijedete-li do Hostětína, může vás kromě očekávaného ticha přírody čekat i nevšední zážitek v podobě hlasité skupinové harmonizace prostřednictvím hudebních nástrojů.

 

Bližší informace:
Marie Křiváková, marie.krivakova@veronica.cz, 572 630 670.
http://hostetin.veronica.cz/samoobsluzne-aktivity

Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce. Více o projektu interpretace Bílých Karpat pro zdravotně a sociálně znevýhodněné: http://hostetin.veronica.cz/interpretace-prirodniho-dedictvi-v-bilych-karpatech-prizpusobena-potrebam-senioru-handicapovanych-rodin-s-chronicky-nemocnymi

 

Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.
www.swiss-contribution.admin.ch

Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce. 
www.swiss-contribution.cz

 

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 18. 2. 2024