Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Počet firem se zájmem o problematiku životního prostředí neustále roste

Vloženo: 21. 3. 2013

V sobotu 23. března se do největšího celosvětového happeningu Hodina Země zapojí kromě obcí a jednotlivců také firmy. Symbolickým hodinovým zhasnutím světel tak dají široké veřejnosti najevo, že jejich závazky vůči životnímu prostředí berou vážně a že se snaží přispívat k zastavení probíhajících klimatických změn. Zodpovědné chování firem je významným faktorem v oblasti ochrany klimatu.

K letošní celosvětové kampani se zatím přihlásilo přes 110 firem. Mezi nimi např. IKEA, ING, Alza.cz, Makro, Skanska, O2 nebo Vodafone. Kromě hodinového zhasnutí podnikají mnohé z firem další kroky k reálnému zlepšování ochrany životního prostředí. Škoda Auto se chystá ušetřit až čtvrtinu energie, telefonní společnost O2 plánuje snížit své emise CO2 do roku 2020 o 30 % a Vodafone za stejnou dobu dokonce o polovinu.

Aktuální seznam zapojených firem naleznete na stránce www.veronica.cz/hodinazeme/firmy-2/

Prostřednictvím svých členů se Asociace hotelů a restaurací ČR i letos připojí ke kampani Hodina Země 2013. Asociace pro své členy připravila informativní leták ve čtyř jazyčné verzi, na webových stránkách a na facebooku proběhne propagace zapojených zařízení.
Potěšující je, že oproti loňskému roku vzrostl počet zapojených hotelů téměř o polovinu. Kampaně se zúčastní několik renomovaných mezinárodních řetězců, samostatných hotelů, či penzionů.

Hodina Země, 23. 3. 2013, 20:30–21:30
Aktuální informace o kampani, včetně fotografií a shrnutí dění v uplynulých letech, získáte na www.hodinazeme.cz nebo na mezinárodní stránce www.earthhour.org.
Hodinu Země ve světovém měřítku pořádá Světový fond na ochranu přírody - WWF, v České republice pak Ekologický institut Veronica.

Citace:

Jan Labohý, koordinátorem kampaně Hodina Země v ČR
Firmy jsou společně s obcemi a neziskovými organizacemi nejprogresivnějšími aktéry v oblasti ochrany klimatu. Ačkoliv se o tom příliš nemluví, na úspory energie a tudíž i ochranu klimatu se soustředí firmy čím dál tím více. I na to chceme v rámci kampaně Hodina Země upozornit.

Kateřina Husová, Vodafone Czech Republic a.s.
Ekologické chování firmy Vodafone ČR Hodinou Země zdaleka nekončí. Společnost jako první český mobilní operátor provozuje tzv. zelenou síť, což v praxi znamená, že až 70 % spotřeby elektrické energie sítě Vodafone je napájeno z obnovitelných zdrojů. Za zbytek potřebné energie produkující emise společnost ročně vysází až 20 000 nových stromů. Vodafone je také první velkou firmou v ČR, která se může pyšnit ekoznačkou „Ekologicky šetrná služba“, díky zelenému provozu jejich kanceláří. Jsme první operátor zavádějící ekologické hodnocení mobilních telefonů tzv. Eko-třídu, kdy si zákazník může vybrat i na základě těchto kritérií.

Martina Nečinová, Office Manager Canon CZ
„Otázky životního prostředí nám nejsou cizí. Celosvětově spolupracujeme na zlepšování stavu životního prostředí jako společnost Canon Inc. a lokálně podporujeme například aktivity správ národních parků. Pokud existuje nějaká příležitost zapojit se do akce podporující ekologii a životní prostředí, jakou je Hodina Země, rádi se zapojíme.“

Petr Čáslava, Atelier VIZAGE, s. r. o.,
„Do Hodiny Země se zapájíme, protože nám není lhostejná ochrana životního prostředí. Dlouhodobě se snažíme podporovat ekologický institut Veronica a momentálně se také zapájíme do projektu ohledně ekologického nakupování. V rámci naší činnosti také navrhujeme úsporné řešení pro ekologické stavitelství.“

Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR ČR
„Udržitelnost životního prostředí je jedním z významných pilířů rozvoje cestovního ruchu. Jsme rádi, že hoteliéři touto cestou zapojí do projektu také své hosty a tím přispějí k dalšímu šíření myšlenky šetrného přístupu k životnímu prostředí i za hranicemi naší země. Bezpečnost hostů během celé hodinové akce je samozřejmě prvořadou prioritou. Je to také zajímavá příležitost pro hosty na chvíli se zastavit a zamyslet se nad životními hodnotami.“

Kontakt:

Jan Labohý
Koordinátor a mluvčí kampaně Hodina Země
jan.labohy@veronica.cz
603 546 994

Magda Vodičková
Komunikace se zapojenými subjekty, informace o kampani
hodinazeme@veronica.cz
777 323 762

Yvonna Gaillyová
ředitelka Ekologického institutu Veronica
yvonna.gailly@veronica.cz
777 323 792

  0151_logo-hodiny-zeme.jpg

  Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

   nebo
   Kč
  Logo Darujme.cz
     

  © ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 26. 2. 2024