Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Naokolo Hostětína s dobrou náladou i ptačími zpěvy.

Vloženo: 24. 4. 2012

Je kam jít. Prozkoumat záhadu Kočičího hrádku, útrapy a radosti životů našich pradědečků a projít se krásnou krajinou Bílých Karpat. V sobotu 21. dubna se od 13 hodin uskutečnilo v Hostětíně slavnostní otevření naučné stezky „Naokolo Hostětína.“ Akci uspořádalo Centrum Veronica Hostětín. Otevření stezky se zúčastnilo kolem sta návštěvníků.

Naučná vycházková stezka provází působivou místní krajinou i tím, jak kdysi vypadal zdejší život. Ať již při práci či oslavách. Každé místo má své historické názvy a pověsti, které si už dnes málokdo pamatuje. Deset artefaktů podél stezky vytvořil známý brněnský umělec Rostislav Pospíšil s blízkým vztahem k Hostětínu.

Když jsem poprvé uvažoval o podobě objektů na trase Naokolo Hostětína, měl jsem v hlavě Bílé Karpaty. Alespoň takové, jaké je znám já. Veliké, ale přitom jaksi přehledné. Mohutné, ale přijatelně a s lidskými rozměry. Někdy podmračené, ale nikdy nepřátelské. Krásné, ale ne prvoplánově falešné a kýčovité. Plné dřeva, kamení a trochu i lidí,“ říká Rostislav Pospíšil, který se slavnostního otevření osobně zúčastnil.

Zahájení akce proběhlo ve 13 hodin u nové zvoničky za Obecním úřadem v Hostětíně. Procházka po nové naučné a vycházkové stezce trvala téměř tři hodiny.

Návštěvníky doprovodil i herec brněnského Národního divadla Jan Grygar, který zapůjčil svůj hlas imaginárnímu průvodci stezky. O hudební doprovod ve stylu ptačích zpěvů se postarali žáci ZUŠ Bojkovice a ZUŠ Slavičín. Otevření stezky je součástí oslav šestistého výročí obce Hostětín. Jsme rádi, že ho tolik lidí oslavilo s námi,“ komentuje ředitelka Centra Veronica Hostětín Alena Šuráňová.

Trasa nás zavedla až k pramenu Kolelače, potoka protékajícího Hostětínem, k výhledu na Šanov nebo Pitín a k tajemnému Kočičímu hrádku. Během putování po stezce se návštěvníci setkali například se Sovou a Strážcem, některými z dřevěných soch, které lemují okolí Hostětína. Celá akce byla zakončena pojezením a popitím v Centru Veronica Hostětín.

Středně náročná trasa stezky je dlouhá asi 6,5 kilometrů. Více informací včetně podrobné mapy stezky najdete zde http://hostetin.veronica.cz/584/naokolo_hostetina/ .

Do Hostětína se vždycky ráda vracím. Miluji místní rázovitou krajinu plnou ovocných sadů, která tak krásně voní,“ rozplývá se Marie Křiváková, pravidelná návštěvnice Hostětína.

 

 

 

 

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024