Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Jaro v Hostětíně

Vloženo: 9. 3. 2012

Po zimním spánku se začíná probouzet příroda a stejně tak i ekologické Centrum Veronica v Hostětíně, které si pro návštěvníky nachystalo na jaro několik atraktivních akcí.

Pro ty, kdo chtějí zažít poslední dny zimního období v pasivním domě, kde se téměř nemusí topit, máme last minute nabídku – pobyty do konce března s třicetiprocentní slevou (http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/949). Dveře v penzionu s certifikátem Ekologicky šetrná služba jsou otevřené pro každého, komu není vztah k přírodě lhostejný. Při pobytu lze čerpat z naší bohaté nabídky výletů s příběhem, projít naše 3 naučné stezky či se toulat po okolí. Pracovnice ekocentra vám budou samozřejmě k dispozici a pomohou nachystat program, jaký je pro vaši kondici nejvhodnější.

„Možná si myslíte, že se teď v předjaří nedá v Hostětíně nic dělat. To je ale omyl, právě teď totiž příroda ožívá a vy můžete být při tom!“ říká Hana Machů z ekocentra.

Na období Velikonoc jsme přichystali nabídku, která potěší hlavně rodiny s dětmi ve věku od 5 do 10 let (http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/946). „Čtyřdenní velikonoční tábor pro rodiče s dětmi se ponese v tradičním duchu,“ vysvětluje Machů. „Naučíme děti plést pomlázku, které tady říkáme tatar nebo korbáč, budeme poznávat přírodu, učit se tradičním řemeslům a spoustu dalších aktivit. Nudit se určitě nestihnete,“ ujišťuje pracovnice ekocentra.

A návštěvu prince Charlese, která se v Hostětíně uskutečnila před dvěma lety, si můžete připomenout na konci dubna na čtyřdenním pobytu nazvaném Zelená dovolená – po stopách prince Charlese (http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/897). „Zkusíte si tradiční řemesla, naučíme vás tancovat lidové tance, ochutnáte náš biomošt a podíváte se, kde vzniká,“ láká Hana Machů. V plánu jsou také výlety po okolí Hostětína. „Malebnost Bílých Karpat vás uchvátí. V okolí vede několik značených stezek s nádhernými pohledy do krajiny,“ doplnila Machů.

21. dubna se bude také otevírat nová naučná stezka Naokolo Hostětína, kterou vybudovali pracovníci Centra Veronica. Vede mírným terénem v okolí ekovesnice a zvládne ji absolvovat i dítě nebo senior. Celkem má 6 kilometrů. Stezkou vás provází místní pamětník, který vás seznámí s tím, jak se v Hostětíně dřív žilo, co lidé dělali, jak hospodařili, co se zde pěstovalo. Jednotlivá zastavení na stezce jsou netradičními uměleckými díly sochaře Rostislava Pospíšila. http://hostetin.veronica.cz/408/planovane_akce/935

A pro ty, koho zajímá, jak se starat o ovocné stromy, je 20.-21. dubna připravený vzdělávací seminář o řezu ovocných dřevin. „Součástí semináře je i praktická ukázka u nás v zahradě,“ uzavírá Hana Machů.

Více informací ráda poskytne Hana Machů, tel. 572 630 670, email hana.machu@veronica.cz nebo je naleznete na www.hostetin.veronica.cz

 

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 21. 6. 2024