Otázky a odpovědi z ekologické poradny
Ekologická poradna Veronica radí

Nachází se tu otázky a odpovědi na nej­různější ekolo­gická témata. Pro snažší orientaci jsou zařa­zeny do kategorií.

Vyberte kategorii

Výběr dle klíčových slov

Dotaz: Kam vyhodit nepoužitý prací prostředek?

Kategorie: Odpady, kompostování

Dobrý den,
mám dotaz ohledně možnosti likvidace nepoužitého pracího prostředku jiným způsobem, než ho vyhodit do popelnice. Koupila jsem asi 5 kg pracího prášku nejmenované známé značky, po několika použití se ukázal jako velmi nekvalitní,takže jsem ho přestala používat. Leží mi doma a já nevím jak s ním naložit a hledám vhodný způsob jeho likvidace,která by byla k životnímu prostředí šetrnější nežli prosté vyhození do sídlištního kontejneru.
Budu velmi vděčná za jakoukoliv radu.

7. 10. 2011

Dobrý den z Ekologické poradny Veronica,
děkujeme Vám za Váš dotaz. Na otázku, jak nakládat s nepoužitým pracím práškem, nám jedna ze společností vyrábějících prací prášky odpověděla, že patří do nebezpečného odpadu. Toto tvrzení se dá uplatnit obecně na všechny prací prostředky. Namísto vyhození Vám ještě doporučujeme zkusit nabídnout prací prostředek někomu ve Vašem okolí, kdo by ho považoval za užitečný. Případně ho můžete zkusit darovat na Charitu nebo do nějaké podobně orientované organizace.

Pro příští výběr pracího prostředku Vám doporučeme takový, který je certifikovaný jako Ekologicky šetrný výrobek. Jejich seznam naleznete na ekoznacka.cz, stránkách administrovaných Českou informační agenturou životního prostředí. Prací účinnost je stejná, ale jsou ekologické a šetrné k oblečení i přírodě.

Autor: Jan Kyselý

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Odpady, kompostování“

Celkový počet odpovězených dotazů 406. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 1. 4. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube