Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Kam vyhodit nepoužitý prací prostředek?

7. 10. 2011

Dobrý den,
mám dotaz ohledně možnosti likvidace nepoužitého pracího prostředku jiným způsobem, než ho vyhodit do popelnice. Koupila jsem asi 5 kg pracího prášku nejmenované známé značky, po několika použití se ukázal jako velmi nekvalitní,takže jsem ho přestala používat. Leží mi doma a já nevím jak s ním naložit a hledám vhodný způsob jeho likvidace,která by byla k životnímu prostředí šetrnější nežli prosté vyhození do sídlištního kontejneru.
Budu velmi vděčná za jakoukoliv radu.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Dobrý den z Ekologické poradny Veronica,
děkujeme Vám za Váš dotaz. Na otázku, jak nakládat s nepoužitým pracím práškem, nám jedna ze společností vyrábějících prací prášky odpověděla, že patří do nebezpečného odpadu. Toto tvrzení se dá uplatnit obecně na všechny prací prostředky. Namísto vyhození Vám ještě doporučujeme zkusit nabídnout prací prostředek někomu ve Vašem okolí, kdo by ho považoval za užitečný. Případně ho můžete zkusit darovat na Charitu nebo do nějaké podobně orientované organizace.

Pro příští výběr pracího prostředku Vám doporučeme takový, který je certifikovaný jako Ekologicky šetrný výrobek. Jejich seznam naleznete na ekoznacka.cz, stránkách administrovaných Českou informační agenturou životního prostředí. Prací účinnost je stejná, ale jsou ekologické a šetrné k oblečení i přírodě.

Autor: Jan Kyselý; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Odpady, kompostování Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 24. 5. 2024