Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Kde získám úplný seznam ekologicky šetrných výrobků?

Kategorie: Ochrana spotřebitele

Kde získám úplný seznam ekologicky šetrných výrobků?
1. 11. 2005
Mechanismus udělování značky "Ekologicky šetrný výrobek", zajišťuje, že spotřebitel nemusí pro ověření své ekologicky dobré volby shánět další nezávislé informace. Spotřebiteli se tak dostane státní garance toho, že u daného výrobku, na základě hodnocení jeho vlastností, byly minimalizovány nepříznivé vlivy na životní prostředí a přírodní zdroje a zajišťuje mu bezpečnou orientaci v široké škále rovnocenných výrobků. Je to velká výhoda proti značkám a nápisům, které dávají výrobci na obaly svých výrobků sami a jejichž význam a obsah si lze ověřit jen velmi složitě.
Úplný a aktualizovaný seznam lze získat v naší Ekologické poradně Veronica nebo přímo na stránkách Agentury pro označování ekologicky šetrných výrobků.
Autor: Hana Chalupská
Další informace: http://www.ekoznacka.cz

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Ochrana spotřebitele“

Celkový počet odpovězených dotazů 401. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 3. 7. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube