Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Publikace a odborné texty

 

klimatické publikace z dílny Ekologického institutu Veronica

 
titulní strana publikace/materiálu

Klima na doma (2023)

v následujícím textu se vám pokusíme ukázat cesty, které vedou k úsporám – jak finančním (snížíte účty za energie), tak uhlíkovým. Oxidu uhličitého, který vzniká při spalování fosilních paliv (a dalších plynů s podobným účinkem), už je v atmosféře tolik, že se výrazně mění klima celé Země. Každý z nás na tom má podíl a každý s tím může něco udělat.

Ochrana klimatu (2021)

 

Originální příručka o ochraně klimatu. Komplexně a populárně uvádí do této všeobjímající a pro svět i EU zcela klíčové problematiky české čtenáře. Dobře může sloužit poslancům, zastupitelům, zaměstnancům samospráv i státní správy, pracovníkům ekocenter, neziskových organizací. Těm, kteří se budou věnovat i vzdělávání jiných, poslouží též doplňující metodická příručka.

 


 

Titulní strana sborník

Sborník aktivit z CO2 ligy – Příručka pro (projektovou) výuku o klimatické krizi (2021)

 

CO2 liga je celoroční klimatický program pro žáky a žákyně od 13 let a střední školy. Zprostředkovává informace o globálním klimatické krizi, o změnách, které můžeme očekávat v České republice, o možnostech, jak se na ně připravit a jak změnu klimatu zmírňovat. Příručka s tématy a úkoly CO2 ligy nabízí vynikající vodítko pro realizaci aktivit s žáky i bez přímé účasti v tomto každoročním programu.


 

Od zranitelnosti k resilienci (2018)

 

Publikace se zabývá tématy:
Jak zapracovat adaptaci změny klimatu do lokálních strategiích?
Jak analyzovat území? Jak identifikovat hrozby?
Jak zhodnotit zranitelnost a odhadnout pravděpodobnost hrozeb?
Jak navrhnout a ohodnotit adaptační opatření?


 

 Elektronický nástroj pro analýzu zranitelnosti (2018)

 

Elektronický nástroj určený pro provádění analýzy zranitelnosti v rámci MAS (místních akčních skupin) nebo obcí. Jak zranitelné je území, na kterém žijete? Jaké hrozby vás ohrožují? Na co se zaměřit ve strategiích určených pro rozvoj na místní úrovni?

Doporučujeme otevírat a pracovat v kancelářském balíku LibreOffice (program Calc). Stáhněte si aktuální stabilní verzi kancelářského balíku LibreOffice.


 

Příklady dobré praxe – resilience a adaptace na klimatickou změnu v regionálních strategiích (2018)

Inspirujte se konkrétními příklady z ČR i ze světa, jak začlenit prvky adaptace na klimatickou změnu do regionálních strategií! Databáze má sloužit jako nástroj inspirace pro místní akční skupiny (MAS) – nejlépe ve smyslu: kam se jet podívat, s kým se setkat, od koho čerpat zkušenosti.


 

  

Příspěvky do Rukověti aktivního občana v čase klimatické krize

 

Ostatní texty 

 

  

 

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 11. 4. 2024