Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak snadno uklízet toalety?

Kategorie: Praní, mytí, čištění

Jak mohu ekologicky uklízet záchod či umývadla. Nechci používat zbytečnou chemii, ale ty prodávané „ekologické", mi přijdou naopak drahé.

29. 3. 2013

Pro čištění a dezinfekce toalet nebo koupelny použijte ocet nebo roztok kyseliny citrónové. Obyčejný neředěný kuchyňský ocet (8% roztok kyseliny octové) nalijte nejlépe do rozprašovače, který používáte například na květiny. Přidejte několik kapek ekologického „jaru", který zajistí, že ocet lépe bude ulpívat na stěnách.

Nastříkejte na WC mísu a nechte působit co možná nejdéle, ideálně přes noc. Poté otřete štětkou či zvenku hadrem. Podobně lze uklízet umyvadla, kachličky a další sanitární zařízení, jenom už není třeba nechat tak dlouho působit. Stejný postup zvolte při použití roztoku kyseliny citrónové, kterou získáte tak, že smícháte dvě lžíce s jedním litrem teplé vody. K tomuto roztoku opět přidejte trochu ekologického „jaru" a používejte zase rozprašovač.

Takto za pár korun vyrobíte vlastní čistič, téměř stejný, který se draze prodává jako „ekologický" např. v prodejnách zdravé výživy nebo na internetu.

Více informací o ekologickém úklidu.

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Praní, mytí, čištění“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 25. 3. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube