Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak ekologicky a snadno uklízet toalety?

Revidováno: 12. 6. 2020 (původní text: 29. 3. 2013)

Jak mohu ekologicky uklízet záchod či umývadla. Nechci používat zbytečnou chemii, ale ty prodávané, „ekologické", mi přijdou naopak drahé.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Obrázek kreslil R. Pospíšil

Pro čištění a dezinfekce toalet nebo koupelny použijte ocet nebo roztok kyseliny citrónové. Obyčejný neředěný kuchyňský ocet (8% nebo 10% roztok kyseliny octové) nalijte nejlépe do rozprašovače, který používáte například na květiny. Přidejte několik kapek ekologického „jaru", který zajistí, že ocet lépe bude ulpívat na stěnách. Ocet stačí ideální čistě bílý, bez barviv, vůní.

Nastříkejte na WC mísu a nechte působit co možná nejdéle, ideálně přes noc nebo přes den, kdy se nepoužívá. Poté otřete štětkou či zvenku hadrem. Podobně uklízejte umyvadla, kachličky a další sanitární zařízení, na nich už není třeba ho nechat tak dlouho působit. Podobný postup zvolte při použití kyseliny citrónové. Smícháte dvě lžíce kyseliny s jedním litrem teplé vody. Do tohoto roztoku opět přidáte trochu ekologického „jaru" a dáte do rozprašovače.

Takto si za pár korun vyrobíte vlastní čistič, téměř stejný, který se draze prodává jako „ekologický" např. v prodejnách zdravé výživy nebo na internetu.

Více informací o ekologickém úklidu.

Autor: Petr Ledvina; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Praní, mytí, čištění Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024