Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jaká je alternativa klasických houbiček na nádobí

Kategorie: Praní, mytí, čištění

Chtěla bych se zeptat na možné ekologické varianty mytí nádobí (ve dřezu). Používám klasické houbičky, ale je jich neuvěřitelná spotřeba a to mi vadí. U obyčejného hadru z prostěradla mi ale vadí, že to s ním nejde tak dobře. Existuje nějaká rada?

19. 11. 2012

Na mytí nádobí existují 100 % biodegradabilní kompostovatelné houbičky, které lze vyvářet a prát a neodpadávají z nich drobné kousíčky materiálu. Pořídit se dají v prodejnách zaměřených na environmentálně šetrný životní styl, zdravou výživu apod. a samozřejmě také přes internet.

Výborným pomocníkem na uklízení v domácnosti je také mikrovláknová utěrka, která dokáže odstranit z povrchu mastnotu bez použití jakéhokoliv odmašťovacího přípravku. Podrobnější informace o metodách šetrného úklidu můžete prostudovat na našich stránkách věnovaných ekologicky šetrnému úklízení

Autor: Hana Sekerková

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Praní, mytí, čištění“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 24. 2. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube