Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jaká je alternativa klasických houbiček na nádobí

19. 11. 2012

Chtěla bych se zeptat na možné ekologické varianty mytí nádobí (ve dřezu). Používám klasické houbičky, ale je jich neuvěřitelná spotřeba a to mi vadí. U obyčejného hadru z prostěradla mi ale vadí, že to s ním nejde tak dobře. Existuje nějaká rada?

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Na mytí nádobí existují 100 % biodegradabilní kompostovatelné houbičky, které lze vyvářet a prát a neodpadávají z nich drobné kousíčky materiálu. Pořídit se dají v prodejnách zaměřených na environmentálně šetrný životní styl, zdravou výživu apod. a samozřejmě také přes internet.

Výborným pomocníkem na uklízení v domácnosti je také mikrovláknová utěrka, která dokáže odstranit z povrchu mastnotu bez použití jakéhokoliv odmašťovacího přípravku. Podrobnější informace o metodách šetrného úklidu můžete prostudovat na našich stránkách věnovaných ekologicky šetrnému úklízení

Autor: Hana Sekerková; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Praní, mytí, čištění Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 426. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 7. 11. 2023