Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak šetrně vyčistit ucpaný odpad?

Kategorie: Praní, mytí, čištění

Jak šetrně bez použití chemikálií vyčistit ucpaný odpad (odtok z vany či umyvadla)?
Odpověď revidována: 26. 1. 2009 (původní odpověď: 27. 11. 2006)

Ucpaný odtok vyčistíte nejlépe mechanicky, tj. rozebrat sifón, vyčistit ho, prošťourat odtokovou trubku (např. někdy je příliš mělká - má malý spád, takže se v ní písek a jiné nečistoty usazují). Pro dlouhý dosah se používá "čistící péro", které je vhodné i na toalety. Při menším znečištění/ucpání pomůže gumový zvon. Ve většině těchto případů Vám stejně žádná chemie nepomůže. Pro prevenci je dobré mít všude na odpadech sítka na hrubé nečistoty - v kuchyni na velké zbytky, v koupelně hlavně na vlasy. Právě vlasy spolu s tuky vytváří velmi silné ucpávací vrstvy.

Na vyčištění vany, umývadla, záchodu od nečistot pak nejlépe funguje obyčejný ocet (v přírodě se rychle rozloží, takže neškodí). Je dobré ho nechat působit déle, např. přes noc.

Všechny dotazy v kategorii „Praní, mytí, čištění“

Celkový počet odpovězených dotazů 402. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 9. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube