Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak šetrně vyčistit ucpaný odpad?

Revidováno: 26. 1. 2009 (původní text: 27. 11. 2006)
Jak šetrně bez použití chemikálií vyčistit ucpaný odpad (odtok z vany či umyvadla)?
Doporučení Ekologické poradny Veronica

Ucpaný odtok vyčistíte nejlépe mechanicky, tj. rozebrat sifón, vyčistit ho, prošťourat odtokovou trubku (např. někdy je příliš mělká - má malý spád, takže se v ní písek a jiné nečistoty usazují). Pro dlouhý dosah se používá "čistící péro", které je vhodné i na toalety. Při menším znečištění/ucpání pomůže gumový zvon. Ve většině těchto případů Vám stejně žádná chemie nepomůže. Pro prevenci je dobré mít všude na odpadech sítka na hrubé nečistoty - v kuchyni na velké zbytky, v koupelně hlavně na vlasy. Právě vlasy spolu s tuky vytváří velmi silné ucpávací vrstvy.

Na vyčištění vany, umývadla, záchodu od nečistot pak nejlépe funguje obyčejný ocet (v přírodě se rychle rozloží, takže neškodí). Je dobré ho nechat působit déle, např. přes noc.

Autor: Petr Ledvina; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Praní, mytí, čištění Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 432. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 3. 6. 2024